Zavrieť

Porady

min mzda

Ahoj, prosím vás, môže mať čašníčka podľa pracovnej zmluvy mzdové podmienky 1,82 € na hodinu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    JankaV Pozri príspevok
    Ahoj, prosím vás, môže mať čašníčka podľa pracovnej zmluvy mzdové podmienky 1,82 € na hodinu?
    Ďakujem
    Minimálna hodinová mzda od 1.1.2011 je 1,822 €...

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    JankaV Pozri príspevok
    Ahoj, prosím vás, môže mať čašníčka podľa pracovnej zmluvy mzdové podmienky 1,82 € na hodinu?
    Ďakujem
    minimálne mzdové nároky podľa týždenného pracovného času:
    http://www.podnikam.webnoviny.sk/min...-je-317-/19358

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Danielle369, terezamaria, Dana1, JankaV, drobeceva
    5

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Čerpané zo stránky Finance.sk

    <TABLE><TBODY><TR><TD style="VERTICAL-ALIGN: top"><TABLE style="WIDTH: 265px"><TBODY><TR><TD class="img penize"> </TD><TD><INPUT id=fmzda0 value=317 size=8 name=fmzda0> </TD><TD style="WIDTH: 165px"><LABEL for=fmzda0>€ (Mesačná hrubá mzda)</LABEL> </TD></TR><TR><TD class="img lidi"> </TD><TD><SELECT id=fdeti0 name=fdeti0> <OPTION value=0>0 detí</OPTION> <OPTION selected value=1>1 dieťa</OPTION> <OPTION value=2>2 deti</OPTION> <OPTION value=3>3 deti</OPTION> <OPTION value=4>4 deti</OPTION> <OPTION value=5>5 detí</OPTION> <OPTION value=6>6 detí</OPTION> <OPTION value=7>7 detí</OPTION> <OPTION value=8>8 detí</OPTION> <OPTION value=9>9 detí</OPTION> <OPTION value=10>10 detí</OPTION></SELECT> </TD><TD><LABEL for=fdeti0>(Počet detí)</LABEL> </TD></TR></TBODY></TABLE></TD><TD style="VERTICAL-ALIGN: top"><TABLE><TBODY><TR><TD class=img> </TD><TD><SELECT id=fbonus10 name=fbonus10> <OPTION value=0>0</OPTION> <OPTION value=1>1</OPTION> <OPTION value=2>2</OPTION> <OPTION value=3>3</OPTION> <OPTION value=4>4</OPTION> <OPTION value=5>5</OPTION> <OPTION selected value=6>6</OPTION></SELECT></TD><TD><LABEL for=fbonus10>(Počet mesiacov v prvom pólroku, v ktorých si uplatňujete daňový bonus)</LABEL></TD></TR><TR><TD class=img> </TD><TD><SELECT id=fbonus20 name=fbonus20> <OPTION value=0>0</OPTION> <OPTION value=1>1</OPTION> <OPTION value=2>2</OPTION> <OPTION value=3>3</OPTION> <OPTION value=4>4</OPTION> <OPTION value=5>5</OPTION> <OPTION selected value=6>6</OPTION></SELECT></TD><TD><LABEL for=fbonus20>(Počet mesiacov v druhom pólroku, v ktorých si uplatňujete daňový bonus)</LABEL></TD></TR><TR><TD class=img><INPUT id=fmanzelkaano0 onclick="with (document.getElementById('manzelka_show')) if (this.checked) style.display=''; else { style.display='none'; document.getElementById('fmanzelka0').value=0;}" type=checkbox name=fmanzelkaano0> </TD><TD colSpan=2><LABEL for=fmanzelkaano0>Uplatňujem si zníženie základu dane na manželku</LABEL> </TD></TR><TR style="DISPLAY: none" id=manzelka_show><TD class=img> </TD><TD><INPUT id=fmanzelka0 value=0 size=8 name=fmanzelka0></TD><TD colSpan=2><LABEL for=m0>(Príjmy manželky)</LABEL></TD></TR></TBODY></TABLE>
    </TD></TR></TBODY></TABLE><INPUT class=submit onclick="VypocetMzdy0(); return false;" value=Vypočítaj type=button>



    <TABLE><THEAD><TR><TH>Mesačné zúčtovanie</TH><TD> </TD></TR></THEAD></TABLE><TABLE><TBODY><TR class=table_headline><TH style="WIDTH: 40%"> </TH><TD>Zamestnanec</TD><TD>Zamestnávateľ</TD></TR><TR><TH>Zdravotné</TH><TD class=c1st><INPUT value=12,68 size=8 name=fzdravotni0></TD><TD class=c1st><INPUT value=31,7 size=8 name=fzdravotni0_zam></TD></TR><TR><TH>Nemocenské</TH><TD class=c1st><INPUT value=4,43 size=8 name=fnemocenske0></TD><TD class=c1st><INPUT value=4,43 size=8 name=fnemocenske0_zam></TD></TR><TR><TH>Dôchodkové starobné</TH><TD><INPUT value=12,68 size=8 name=fduchodstarob0></TD><TD><INPUT value=44,38 size=8 name=fduchodstarob0_zam></TD></TR><TR><TH>Dôchodkové invalidné</TH><TD><INPUT value=9,51 size=8 name=fduchodinvalid0></TD><TD><INPUT value=9,51 size=8 name=fduchodinvalid0_zam></TD></TR><TR><TH>Úrazové</TH><TD><INPUT value=0 size=8 name=furazove0></TD><TD><INPUT value=2,53 size=8 name=furazove0_zam></TD></TR><TR><TH>Poistenie v nezamestnanosti</TH><TD><INPUT value=3,17 size=8 name=fpojisteni0> </TD><TD><INPUT value=3,17 size=8 name=fpojisteni0_zam> </TD></TR><TR><TH>Garančné poistenie</TH><TD><INPUT value=0 size=8 name=fgarance0></TD><TD><INPUT value=0,79 size=8 name=fgarancne0_zam></TD></TR><TR><TH>Rezervný fond</TH><TD><INPUT value=0 size=8 name=frezerva0></TD><TD><INPUT value=15,05 size=8 name=frezervny0_zam></TD></TR><TR><TH>Odvody spolu</TH><TD><INPUT value=42,47 size=8 name=fodvody0></TD><TD><INPUT value=111,56 size=8 name=fodvody0_zam></TD></TR><TR><TH>Daňový bonus</TH><TD><INPUT value=20,02 size=8 name=fbonus0></TD><TD></TD></TR><TR><TH>Daň z príjmu FO</TH><TD><INPUT value=0 size=8 name=fdan0></TD><TD></TD></TR><TR><TH>Čistý mesačný príjem</TH><TD><INPUT value=294,54999999999995 size=8 name=fcista0></TD><TD></TD></TR><TR><TH>Poistné, ktoré platí zamestnávateľ</TH><TD></TD><TD><INPUT value=111 size=8 name=poistneZam></TD></TR></TBODY></TABLE>



    Presne ako som Vám povedala aj ja.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Kořalníková Katka Pozri príspevok
    na daňový bonus má nárok lebo sa mu narodil syn v januári(20),tak teraz mám doplatiť cez účet? Podnikateľ je povinný platiť daňový bonus lebo mi tvrdí že nemusí
    Záleží čo Vám vo vyhlásení podpísal zamestnanec, ak žiada o vyplatenie DB , tak zamestnávateľ je pri splnení ďalších podmienok, povinný zamestnancovi DB vyplácať.
    Prosím Vás minimálna mzda v hrubom je 317EUR ale v čistom je 272EUR ja som vyplácala na účet 272EUR ale účtovníčka mi odpísala že som mala vyplácať 296,28EUR aj s daňovým bonusom akú sumu mám vyplácať?Poraďte.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    Kořalníková Katka Pozri príspevok
    Prosím Vás minimálna mzda v hrubom je 317EUR ale v čistom je 272EUR ja som vyplácala na účet 272EUR ale účtovníčka mi odpísala že som mala vyplácať 296,28EUR aj s daňovým bonusom akú sumu mám vyplácať?Poraďte.
    a má zamestnanec nárok na daňový bonus?
    na daňový bonus má nárok lebo sa mu narodil syn v januári(20),tak teraz mám doplatiť cez účet? Podnikateľ je povinný platiť daňový bonus lebo mi tvrdí že nemusí

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Kořalníková Katka Pozri príspevok
    Prosím Vás minimálna mzda v hrubom je 317EUR ale v čistom je 272EUR ja som vyplácala na účet 272EUR ale účtovníčka mi odpísala že som mala vyplácať 296,28EUR aj s daňovým bonusom akú sumu mám vyplácať?Poraďte.
    Katka, ten Váš výpočet nebol správny, ale aj suma Vašej účtovníčky sa rozchádza s tou mojou a aj s tou, ktorú som priložila.
    Môj SW ju vypočítal úplne rovnako,ako je v príspevku nad týmto.
    Prosím Vás mám aj vpisovať šoférom dochádzku podľa jázd?Vypisujem aj diéty podľa jázd zahraničné aj slovenské.Šofér 1 má na plný úväzok pracovný pomer a majiteľ je tiež zamestnaný ale na polovičný úväzok mám aj jeho vypisovať dochádku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.