Zavrieť

Porady

Ahojte, poprosim o radu ohladom preplatkov RZZP v JU.

V roku 2010 vratila ZP preplatky SZCO - dôchodca z RZZP za rok 2006,2007,2008,2009, z ktorych mi zrazila dan. Hruby prijem som zauctovala ako príjem OZD a dan si môzem odpocitat v DP FO. Ale trochu ma pozastavilo, ci mozem vsetku tu dan povazovat za preddavok v roku 2010, teda aj z preplatku z roku 2006,2007,2008? Preplatok mi prisiel na ucet jednou sumou v roku 2010 a potom prisiel papier zo ZO, kde to je rozpisane. Pretoze ak by som to tak mohla, tak mi este cast tej dane DU vrati.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    Usilovna Pozri príspevok
    V roku 2010 vratila ZP preplatky SZCO - dôchodca z RZZP za rok 2006,2007,2008,2009, z ktorych mi zrazila dan. Hruby prijem som zauctovala ako príjem OZD a dan si môzem odpocitat v DP FO. Ale trochu ma pozastavilo, ci mozem vsetku tu dan povazovat za preddavok v roku 2010, teda aj z preplatku z roku 2006,2007,2008? Preplatok mi prisiel na ucet jednou sumou v roku 2010 a potom prisiel papier zo ZO, kde to je rozpisane. Pretoze ak by som to tak mohla, tak mi este cast tej dane DU vrati.
    Dakujem.
    ak preplatok prišiel v roku 2010 a aj daň bola zrazená v roku 2010, daň môžeš odpočítať v DPFO za rok 2010.

    Usilovna je offline (nepripojený) Usilovna

    usilovaná dievčina Usilovna
    ....dakujem velmi pekne za odobrenie, uz som myslela ze je to zabudnute.

    Ahojte, poprosim o radu ohladom preplatkov RZZP v JU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.