Zavrieť

Porady

hladanie stratenych fotiek v PC

dobry den, vie mi niekto poradit pri hladani stratenych fotiek v PC?
viem iba nazov suboru a kedy boli fotene. 25.12-24.1.2010 tak sa volal aj subor. v kosi som ich nenasla. pravdepodobne su niekde asi presunute ale neviem podla coho ich mam hladat. nazvy fotiek neviem, mali iba priradene cisla podla toho ako sa stahovali. dakujem pekne za kazdu rada
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Stiahnite si Google picasa on vám po nainštalovaní sám nájde všetky fotografie a videá v počítači a zoradí ich podľa zadaných kritérií .Ak sa vo vašom počítači nachádzajú tak ich 100% nájde.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1x vymaž zadanie, načo duplicita?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    nikanko1 Pozri príspevok
    dobry den, vie mi niekto poradit pri hladani stratenych fotiek v PC?
    viem iba nazov suboru a kedy boli fotene. 25.12-24.1.2010 tak sa volal aj subor. v kosi som ich nenasla. pravdepodobne su niekde asi presunute ale neviem podla coho ich mam hladat. nazvy fotiek neviem, mali iba priradene cisla podla toho ako sa stahovali. dakujem pekne za kazdu rada
    štart-hľadať-ďalšie možnosti-obrázky a zadať *.jpg alebo *.iná prípona

    nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

    nikanko1
    ale ja hladam konkretne fotky z toho obdobia. mam tam fotky za 5 rokov a hladam konkretny mesiac...

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    nikanko1 Pozri príspevok
    ale ja hladam konkretne fotky z toho obdobia. mam tam fotky za 5 rokov a hladam konkretny mesiac...
    ešte v tom hľadaní sú možnosti:kedy bola zložka zmenená - pred týždňom, pred mesiacom, pred rokom, alebo konkrétny dátum
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Použi program IrfanView. Má funkciu na hľadanie súborov, kde napíšeš formát (teraz jpg) a obdobie.

    nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

    nikanko1
    dakujem, stiahla som si to, len este taka blba ostazka - kam mam napisat format? pisala som do filename patern iba "jpg" + datum a neberie mi to

    nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

    nikanko1
    dakujem, to som skusala - vyhodilo mi to nazov suboru a zase prazdne. stratila som tie fotky dnes...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    nikanko1 Pozri príspevok
    dakujem, to som skusala - vyhodilo mi to nazov suboru a zase prazdne. stratila som tie fotky dnes...

    Málo si popísala svoj problém. Z tvojho zadania som nepochopil, či tie fotky nevieš vôbec nájsť, alebo či ti ich nájde, ale neidú otvoriť.

    Ak si ich uložila na disk C:, tak treba hľadať na disku c: cez funkciu Hľadaj. Treba si navoliť názov súboru (ako už bolo pomenuté) *.jpg a dátum vytvorenia, napr. posledný týždeň - viď prílohu.

    Nájde ti všetky súbory vo formáte jpg. Ak tam budú tvoje fotky, treba si pozrieť, v ktorom adresári sú. Ak obrázky nepôjdu otvoriť, je možné, že súbory sú poškodené. Treba pozrieť, aké veľké sú tie súbory. Potom môžeme poradiť ďalej. Najprv ich skús nájsť. Fotky a súbory sa samé od seba "nestratia", buď ich užívateľ vymaže, zle ich stiahne alebo ich uloží do iného adresára. Jedine, že by sa poškodil disk, ale to je taká cca. 5% pravdepodobnosť.

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    aj samotny Windows Media Player sa da nastavit tak, aby zmapoval cely harddisk a nasiel a skategorizoval vsetky obrazky. len to potom chvilu trva...

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    nieco sa mi nezda. pises, ze hladas fotky, a pritom nazov suboru uvadzas jeden, a to "25.12-24.1.2010". myslis tym teda jednu zalozku, v ktorej mas subory? alebo je to nazov zazipovanej zalozky, kde mas tie fotky? ak mas jeden subor komprimovanych fotiek (pomocou rar, alebo zip), tak ti samotne fotky asi nenajde - musis hladat komprimovany subor.
    ale ak si si ista, ze v nazve suboru, ci zalozky je retazec "25.12-24.1.2010", tak skus hladat ten, vo forme *25.12-24.1.2010*
    napr. ten vyhladavac v IrfanView sa mi celkom pozdava.
    takisto je mozne, ze to nemas na C-cku, ale na inom disku - dnesne pocitace maju niekolko diskov ( ja ich mam 5).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.