Zavrieť

Porady

Kam zaúčtovať notebook a multif.zariadenie?

Pekný deň,
chcem vás poprosiť o radu, môžem zaúčtovať notebook za 500,-Eur a multifunkčné zariadenie za 59,- Eur do prevádzkovej réžie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nie do prevádzkovej réžia, ale v zmysle postupov účtovania do materialu, v členení drobný majetok.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    drobcek021 Pozri príspevok
    Aj v tom prípade, ak by sme to používali napr. menej ako 1 rok?
    prečo menej ako rok ?
    Nie je to dlhodobý majetok, ale drobný majetok ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronikasad Pozri príspevok
    prečo menej ako rok ?
    Nie je to dlhodobý majetok, ale drobný majetok ...
    HM by bol, ak by splnil zákonom stanovenú hodnotu t.j. je OC by bola viac ako 1700€.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Tušila som, že ju popletie odbornejšie vyjadrenie, preto som dala len stručnú odpoveď "áno". Mala by to zaevidovať aj do knihy Drobného HIMU.

    drobcek021 je offline (nepripojený) drobcek021

    drobcek021
    Som v tomto začiatočník. Pokiaľ to zaevidujem teda ako drobný majetok, bude to majetok, kt. mi neovplyvní ZD, čo to pre mňa reálne znamená?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    drobcek021 Pozri príspevok
    Som v tomto začiatočník. Pokiaľ to zaevidujem teda ako drobný majetok, bude to majetok, kt. mi neovplyvní ZD, čo to pre mňa reálne znamená?
    drobný majetok je majetok do obst. ceny 1700€, ako ti už písala tweety. Je výdavkom ovpl. základ dane (neodpisuješ ho).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    drobcek021 Pozri príspevok
    Som v tomto začiatočník. Pokiaľ to zaevidujem teda ako drobný majetok, bude to majetok, kt. mi neovplyvní ZD, čo to pre mňa reálne znamená?
    Nie, nevysvetľuješ si to správne, zaúčtuješ to ako VOZD- nákup materiálu, s tým, že si to zaeviduješ do drobného materiálu.

    drobcek021 je offline (nepripojený) drobcek021

    drobcek021
    Ide mi o to, kam to mám zaevidovať v peňažnom denníku. Do prevádzkovej réžie a do knihy drobného majetku alebo klasicky do majetku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    drobcek021 Pozri príspevok
    Ide mi o to, kam to mám zaevidovať v peňažnom denníku. Do prevádzkovej réžie a do knihy drobného majetku alebo klasicky do majetku?
    Začiatočník si aj v čítaní? Nehnevaj sa, ale čítam hádam vieš, a bolo ti poradené, že to máš zaúčtovať ako nákup materiálu s evidenciou drobného majetku.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    drobcek021 Pozri príspevok
    Ide mi o to, kam to mám zaevidovať v peňažnom denníku. Do prevádzkovej réžie a do knihy drobného majetku alebo klasicky do majetku?
    Ako samostatný účtovník by si si to mohla nájsť aj tu
    http://www.porada.sk/t38186-postupy-...12-2008-a.html

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    drobcek021 Pozri príspevok
    Trošku ma to doplietlo... Ale už tomu rozumiem. Ďakujem
    To som rada, takže máš dvakrát zápis: jeden v denníku ako VOZD- nákup materiálu a potom druhý do knihy drobného majetku. Ale do nákladov ti to ide len raz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.