Zavrieť

Porady

Faktúra z ČR

Poprosím Vás o radu, čo ďalej???
Som štvrťročný platca DPH, a kúpil som si bateriu do počítača, takže prevadzková réžia. Faktura mi prišla bez DPH. A čo ďalej, aby som mal všetko o.k. Ďakujem za rady, je to môj prvý nákup z cudziny.
Usporiadat
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
mirka zelenakova Pozri príspevok
Poprosím Vás o radu, čo ďalej???
Som štvrťročný platca DPH, a kúpil som si bateriu do počítača, takže prevadzková réžia. Faktura mi prišla bez DPH. A čo ďalej, aby som mal všetko o.k. Ďakujem za rady, je to môj prvý nákup z cudziny.
Batéria do počítača (ak ho máš v majetku firmy) je výdavok za materiál, a nie prevádzková réžia.
Ak ti prišla fa bez DPH, tak dodávateľ je platiteľom DPH v Čechách. Pre teba to znamená, že túto faktúru musíš tzv. samozdaniť. To znamená, že musíš uplatniť daň aj na vstupe, aj na výstupe. V konečnom dôsledku bude daň nulová. Ale v daňovom priznaní DPH sa ti to musí objaviť.
Ešte prikaldám link ohľadom samozdanenia:
http://www.daneauctovnictvo.sk/2009/...-samozdanenie/
2 0
mirka zelenakova mirka zelenakova

mirka zelenakova je offline (nepripojený) mirka zelenakova

a ako konkretne ju zapíšem do vstupu , výstupu ??
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Neviem, aký SW používaš. Ja som používala Alfu, a pri evidencii záväzku, pri zahraničnej faktúre, som použila - faktúra EÚ. A pri zápise už SW sám zaevidoval faktúru aj do zdaniteľného príjmu aj do odpočtu DPH.
0 0
mirka zelenakova mirka zelenakova

mirka zelenakova je offline (nepripojený) mirka zelenakova

používam Pohodu
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
mirka zelenakova Pozri príspevok
používam Pohodu
Skús v tejto sekcii zadať otázku:
http://www.porada.sk/f9-uctovne-a-ine-softvery.html
poprípade, pozrieť manuál k programu.
0 0
mirka zelenakova mirka zelenakova

mirka zelenakova je offline (nepripojený) mirka zelenakova

na výstupe mám možnosť členenie DPH nadobudnutie tovaru z iného členského štátu, a vstup vyriešim cez interný doklad??
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
mirka zelenakova Pozri príspevok
na výstupe mám možnosť členenie DPH nadobudnutie tovaru z iného členského štátu, a vstup vyriešim cez interný doklad??
Nepoznám Pohodu, skús to urobiť cez to členenie, aké píšeš. Možno ti to spraví aj DPH na vstupe. Neviem.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
rodina1 Pozri príspevok
Batéria do počítača (ak ho máš v majetku firmy) je výdavok za materiál, a nie prevádzková réžia.
Ak ti prišla fa bez DPH, tak dodávateľ je platiteľom DPH v Čechách. Pre teba to znamená, že túto faktúru musíš tzv. samozdaniť. To znamená, že musíš uplatniť daň aj na vstupe, aj na výstupe. V konečnom dôsledku bude daň nulová. Ale v daňovom priznaní DPH sa ti to musí objaviť.
Ešte prikaldám link ohľadom samozdanenia:
http://www.daneauctovnictvo.sk/2009/...-samozdanenie/
Ak poslali klientovi faktúry z ČR aj s DPH a nemajú sa k oprave fa, ako to zadať?
0 0
MartinaO. MartinaO.

MartinaO. je offline (nepripojený) MartinaO.

V Pohode pri nahadzovani fa das v Zaznam / Vymerat DPH v EU a samo to urobi dva ID - jeden na vstupe, jeden na vystupe.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
MartinaO. Pozri príspevok
V Pohode pri nahadzovani fa das v Zaznam / Vymerat DPH v EU a samo to urobi dva ID - jeden na vstupe, jeden na vystupe.
Áno, to viem, ale majú vyčíslenú aj DPH na faktúre, tak ktorú sumu zadať?
0 0
MartinaO. MartinaO.

MartinaO. je offline (nepripojený) MartinaO.

Tak toto neviem, ja mam bud takych co posielaju fa bez DPH, alebo takych co su registrovani na DPH u nas..., hadam poradi niekto skusenejsi.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

mirhu Pozri príspevok
Áno, to viem, ale majú vyčíslenú aj DPH na faktúre, tak ktorú sumu zadať?
Keďže ste platitelia DPH, mali by vám faktúru prepracovať bez DPH.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
mirhu Pozri príspevok
Áno, to viem, ale majú vyčíslenú aj DPH na faktúre, tak ktorú sumu zadať?
ako to zadať v Pohode(základ dane) síce neviem, ale máš povinnosť to samozdaniť. A potom reklamovať faktúru u dodávateľa.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Tamila Pozri príspevok
Keďže ste platitelia DPH, mali by vám faktúru prepracovať bez DPH.
Veď áno, ale nemajú sa k tomu a treba podať DPH - a neviem, akú sumu samozdaniť...
Naposledy upravil mirhu : 26.04.11 at 09:14
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
mirhu Pozri príspevok
Veď áno, ale nemajú sa k tomu a treba podať DPH - a neviem, akú sumu samozdaniť...
Neporadí mi niekto?
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Ja tiež robím v Pohode, mala som podobný prípad, samozdanila som základ , postupom Záznam - vymerať DPH v ID vytvorí 2 doklady , ktoré sú aj v priznaní DPH. A žiadaj o opravu fa.
0 0
hanulka05 hanulka05

hanulka05 je offline (nepripojený) hanulka05

Riešim podobnú vec, ale dodávateľ mi odmietol faktúru opraviť, lebo vraj je pre nich administratívne náročné vystavovať faktúru bez DPH do iných členských krajín... čo s tým?
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Ak máš od dodávateľa písomné vyjadrenie alebo máš doklad že si žiadala o opravu fa - chyba je na strane dodávateľa , samozdaníš základ tak ako som to napísala v príspevku 17 - tento postup som vyčítala na porade ale už neviem v ktorej téme. Snáď môžu poradiť aj skúsenejší.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
katka 23 Pozri príspevok
Ak máš od dodávateľa písomné vyjadrenie alebo máš doklad že si žiadala o opravu fa - chyba je na strane dodávateľa , samozdaníš základ tak ako som to napísala v príspevku 17 - tento postup som vyčítala na porade ale už neviem v ktorej téme. Snáď môžu poradiť aj skúsenejší.
ďakujem, tak som to urobila
0 0
hanulka05 hanulka05

hanulka05 je offline (nepripojený) hanulka05

To isté mi odpísali aj z drsr, avšak tým pádom zaplatím daň dvakrát, aj v ČR aj v SR, ale odpočítať si ju môžem len raz... či?
0 0
Načítať ďalšie