Zavrieť

Porady

poistná udalosť a krycí list

Ahojte, poraďáci!

Som tu úplne nová a primerane zúfalá (od 1.1.2011 nová aj v PÚ, mzdách, Olympe a Omege). Život to tak priniesol (dieťa po 16 rokoch), a tak som po dlhom váhaní vymenila katedru za PaM a účto v rodinnej firme. Ani si neviete predstaviť, s akou pokorou a úctou navštevujem tieto stránky a koľkokrát ste mi už pomohli...

Teraz by som vás rada poprosila pri riešení môjho problému, prosím, poraďte mi! Ďakujem! Veď ja ani neviem, či som sa dobre prihlásila...

Sme 1/4-ročný plátca DPH a mali sme poistnú udalosť na aute. Zaúčtovala som ju takto:
1. DF fa zo servisu 511/321 832,16€
343/321 116,43€

2. BV spoluúčasť 321/221 66€

3. IDx poistná udalosť 378/648 832,16€

4. IDx poistné plnenie (krycí list) 321/378 805,14€

Ale mám 3 problémy:

1. Spoluúčasť nám servis vypočítal 66€, ale poisťovňa 66,39€. Čo s tými 39 centami?

2. Poisťovňa uhradila opravu bez DPH, musíme DPH uhradiť servisu? A ak áno, čo s tým ďalej?

3. Poisťovňa neuznala položku za lakovanie vo výške 27,02€, o toľko nižšie bolo krytie (viď hore). Čo s tým?

Ešte raz ďakujem veľmi pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    šiška2 je offline (nepripojený) šiška2

    šiška2
    Posím, pomôžte mi. Dva dni som prehliadala všetky príspevky a nepokročila som, preto som sa na vás obrátila. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    šiška2 Pozri príspevok
    Naozaj mi nikto nepomôže?
    Môžeš si pomôcť aj sama, týchto krycíh listov, respektíve ich riešení, je na tomto portáli habadej, stačí len dať do vyhľadávača kľúčové slovo, a za niekoľko sekúnd máš aj odpoveď.
    ETIKETA
    6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tým pádom, že ste platitelia DPH poisťovňa DPH neuhrádza. Treba uhradiť servisu, a v rámci podaného priznania k DPH uplatniť na vstupe.

    šiška2 je offline (nepripojený) šiška2

    šiška2
    Ďakujem, Tweety a Zoli, ale ako som povedala, som nová, čo som bola schopná vyhľadať si, to som prečítala a študovala, tých 39 centov dám asi ako centové vyrovnanie, ale čo s tými neuznanými 27,02 eurami?

    poistná udalosť a krycí list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.