Zavrieť

Porady

Davka v hmotnej nudzi - doktorandi

Ahojte!

Som doktorandka na TUKE, mam viac ako 25 rokov a mesacne poberam stipendium. Neberu to ako plat. Chcela by som sa opytat, ci mam narok na davku v hmotnej nudzi, kedze nemam plat, ale stipendium?

Dakujem velmi pekne za porady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Je to tvoj príjem,
    nemáš nárok na dávku v hmotnej núdzi. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

    Angibabuska
    Dakujem, ale na stranke je uvedene, ze za prijem sa nepovazuje štipendium podľa osobitného predpisu a stipendium ako same. Takze teraz ako?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    http://www.porada.sk/t148977-prijem-...ktorandov.html

    nehnevaj sa, ale štipko je dosť vysoké na to aby si žiadala o dávku v hmotnej núdzi. Ak tak si požiadaj a sama uvidíš či Ti štipko budú rátať za príjem alebo nie.

    Mám mnoho kamošov čo mi skončili na TUKE doktorantské ale nikoho nenapadlo žiadať o dávku v hmotnej núdzi. veľa ľudí ani toľko nezarobí ako ty máš štipko.

    Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

    Angibabuska
    Dobre, mna to tiez nenapadlo, kolega to navrhol a ja sa len pytam.
    Ale vseobecne je to predsa stipnedium, takze sa to neberie ako prijem. A su take rodiny, kde dieta je na doktorandskom studiu, ale rodicia nepracuju a este ten doktornad ich financne podporuje. Co vtedy? Neviem neviem, ale poznam ludi, ktori su na doktorandskom a dostavaju a davku v nudzi. Co oni?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Štipendium doktoranda je považované za príjem pre účely dávky v hmotnej núdzi. Vzhľadom na jeho výšku, doktorandovi nevznikne nárok na dávku v hmotnej núdzi.

    Davka v hmotnej nudzi - doktorandi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.