Zavrieť

Porady

RZZP a zivnost len jeden mesiac

SZCO zacal podnikat 17.12.2010, zvysok roka bol evidovany na UP ako uchadzac o zamestnanie, cize za neho poistne platit stat

ZD 2341,30
mesiac podnikania 1
zaplatene ZP za rok 2010 je nula

logicky mi vychadza ze ZP by mal zaplatit za necely december, z minima by to bolo 44,74/31 x 17 co vychadza nejakych 24,53 EUR

ale pri jeho ZD po prepocte v RZZP mi vyslo 153,17 EUR

vypocet: 2341,30/2,14 sa rovna 1094,06 (riadok 29 v RZZP) a z toho 14%

taktiez preddavky na rok 2011 mi vysli rovnako, tu si ale nie som ista ci som pocitala spravne:

vypocet: 2341,30/1 mesiac podnikania/2,14 opat 1094,06 a z toho 14% je 153,17 EUR

riadok 62 mi nie je celkom jasny, ma tam byt nula alebo 1????

poradi niekto???

Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LeviMt je offline (nepripojený) LeviMt

    LeviMt
    Podla mna by v p.62 mala byt 0, lebo to nebol uceleny mesiac podnikania. potom by mal byt minimalny preddavok a to je od 1.1.2012 v sume 47,58 €

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    LeviMt Pozri príspevok
    Podla mna by v p.62 mala byt 0, lebo to nebol uceleny mesiac podnikania. potom by mal byt minimalny preddavok a to je od 1.1.2012 v sume 47,58 €
    ved prave, nie je to cely mesiac...a taktiez preco je vypocet preddavkov odrazu pre rok 2012 od jan. do dec. ??? nemali by to byt preddavky na rok 2011??

    RZZP a zivnost len jeden mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.