Zavrieť

Porady

odvody

poprosím o radu, kam zaúčtovať poistné do ZP v JU? Program ALfa. Urobila som to tak, že som dala výdaj z banky /bolo platené z účtu/ a keď som tam zadala, že odvody, tak ma to hodilo do záväzkov a tam mi to svieti ako neuhradené. Pritom to je uhradené z banky. Tak neviem ako na to? Poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    jadranka111 Pozri príspevok
    poprosím o radu, kam zaúčtovať poistné do ZP v JU? Program ALfa. Urobila som to tak, že som dala výdaj z banky /bolo platené z účtu/ a keď som tam zadala, že odvody, tak ma to hodilo do záväzkov a tam mi to svieti ako neuhradené. Pritom to je uhradené z banky. Tak neviem ako na to? Poradíte?
    Odvod do ZP máš zaevidovaný v záväzkoch?
    Ak áno, pri úhrade musíš ísť cez F7, vybrať príslušný záväzok a dať uhradiť.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ak neeviduješ odvody do ZP, alebo SP v záväzkoch, porušuješ tým zákon o účtovníctve
    § 15
    Účtovné
    knihy v sústave jednoduchého účtovníctva

    (4) Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o

    a) veriteľoch,
    b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
    c) prijatých preddavkoch,
    d) prijatých úveroch,
    e) záväzkoch dane z príjmov,
    f) záväzkoch nepriamych daní,
    g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni.19)


    Poznámky pod čiarou
    17)Zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov.
    19)Zákon č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    vikuš Pozri príspevok
    Dobrý deň mohla by som sa spýtať poistné do ZP a SP mám zaevidované v záväzkoch odvody do fondov za každý mesiac, keď idem dať úhradu ako účel úhrady dám výdavok z bank. účtu iný neovplyvňujúci daň z príjmu?
    Za živnostníka je do výdavok odvody do fondov, za zamestnancov je to výdavok - mzdy.

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    nemám ho tam zaevidovaný, má byť, myslela som, že každý mesiac urobím len úhradu, /trvalý príkaz v banke/

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    ZP musi byt zaevidovane v zaväzkoch, najlepsie za kazdy mesiac zvlast. Pri uhrade poistneho v Alfe treba zaskrtnut "Uhrada zaväzku" a tym sa zaväzok sparuje s uhradou.

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Ahoj, ja učtujem v alfe, odvody do fondov za szčo, ako aj odvody za zamestnávateľa a zamestnancov nahadzujem do záväzkov.

    odvody za szčo - 25 - F7 výber záväzku, úhrada banka alebo hotovosť, zakliknuté políčko úhrada záväzku.
    Ak neeviduješ odvody do fondov v záväzkoch, tak úhrada napr. banka, kód 25 - odvody, ale nesmieš mať zakliknuté políčko záväzky, ak sú zakliknuté, len ich odklikneš.

    enyma

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    Dobrý deň mohla by som sa spýtať poistné do ZP a SP mám zaevidované v záväzkoch odvody do fondov za každý mesiac, keď idem dať úhradu ako účel úhrady dám výdavok z bank. účtu iný neovplyvňujúci daň z príjmu?

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Ak SZCO uhradil ZP viac ako mal a teraz mu svieti rozdiel v zavazkoch, je treba s tym nieco robit, alebo staci, ked to vysporiada v RZZP za rok 2010. Ide o cca 4 eura zaplatene navyse. Ked bude mat RZZP, tak to v tomto roku (2011) da ako pohladavku voci ZP a zauctuje ako VNZD alebo to neda ako pohladavku, ale to sparuje s tym vysvietenym zaväzkom z roku 2010 tiez ako VNZD? Co bude spravne?

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Prima73 Pozri príspevok
    Ak SZCO uhradil ZP viac ako mal a teraz mu svieti rozdiel v zavazkoch, je treba s tym nieco robit, alebo staci, ked to vysporiada v RZZP za rok 2010. Ide o cca 4 eura zaplatene navyse. Ked bude mat RZZP, tak to v tomto roku (2011) da ako pohladavku voci ZP a zauctuje ako VNZD alebo to neda ako pohladavku, ale to sparuje s tym vysvietenym zaväzkom z roku 2010 tiez ako VNZD? Co bude spravne?
    posuvam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.