Zavrieť

Porady

bankovy poplatok - podnikatelsky ucet

Zdravim,
rada by som vedela nazor skusenych ohladom bankovych poplatkov:
ak zivnostnik pouziva sukromny telefon aj na podnikanie, je to OK ak si bankove poplatky pri dobiti kreditu na tel. uctuje ako vydavky ovplyv. zaklad dane? pretoze sumu o ktoru si kredit dobija si necleni a firemne a osobne vydavky - kedze to nie su vysoke sumy a podiel sukromnych hovorov dost kolise, tazko to urcit. iny mobil nema, teda je mozne uznat ze dobitie bolo uskutocnene pre zabezpecenie a dosiahnutie prijmov? Alebo by bolo lepsie predsa pretelefonovanu sumu delit a dat do vydavkov ovplyv. zaklad dane aspon nejake eura? - cim by bolo zdovodnenie ocividnejsie.

A este prosim utvrdit ci je spravne, ze ak:
si podnikatel z firemneho uctu vyberie peniaze pre vlastnu spotrebu - poplatok nemoze byt ovplyvnujuci zaklad dane aj ked ide o ucet na podnikanie

si podnikatel z firemneho uctu akykolvek nakup pre vlastnu potrebu - poplatok nemoze byt ovplyvnujuci zaklad dane aj ked ide o ucet na podnikanie

PS. bankovy poplatok zvlast za kazdu transakciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

    Som žena vanlenka
    querying Pozri príspevok
    Zdravim,
    rada by som vedela nazor skusenych ohladom bankovych poplatkov:
    ak zivnostnik pouziva sukromny telefon aj na podnikanie, je to OK ak si bankove poplatky pri dobiti kreditu na tel. uctuje ako vydavky ovplyv. zaklad dane? pretoze sumu o ktoru si kredit dobija si necleni a firemne a osobne vydavky - kedze to nie su vysoke sumy a podiel sukromnych hovorov dost kolise, tazko to urcit. iny mobil nema, teda je mozne uznat ze dobitie bolo uskutocnene pre zabezpecenie a dosiahnutie prijmov? Alebo by bolo lepsie predsa pretelefonovanu sumu delit a dat do vydavkov ovplyv. zaklad dane aspon nejake eura? - cim by bolo zdovodnenie ocividnejsie. /Podnikateľ nech si určí sám akým podielom si bude dávať do nákladov mobil niekto si dá 50%na 50% , záleží na ňom v akom rozsahu ho používa na podnikanie a v akom na súkromné účely. V takomto prípade by som poplatky dala tak isto 50 na 50./ A este prosim utvrdit ci je spravne, ze ak:
    si podnikatel z firemneho uctu vyberie peniaze pre vlastnu spotrebu - poplatok nemoze byt ovplyvnujuci zaklad dane aj ked ide o ucet na podnikanie
    Myslím si, že podnikateľský účet a poplatky s ním súvisiace idú celé do VOZD. Ja som poplatky nikdy nedelila, kedže je to podnikateľký účet. V tomto prípade, keď má pri každej transakcii uvedený poplatok, pre pokoj v duši, by som to teda dala ako VNZD aj keď nejde o závratné sumy.
    si podnikatel z firemneho uctu akykolvek nakup pre vlastnu potrebu - poplatok nemoze byt ovplyvnujuci zaklad dane aj ked ide o ucet na podnikanie V prípade osobného nákupu ak priamo platí kartou u obchodníka taký istý postup - VNZD. Je to vlastne ako výber do spotreby.

    PS. bankovy poplatok zvlast za kazdu transakciu
    [COLOR="red"]Ale nakoniec pre tvoj pokoj, ak má taký "fantastický účet", že mu poplatky ukazuje pri každej transakcii, tak si to rozčleň na poplatky VOZD a VNZD. Ja mám vždy bankové poplatky ako balík, takže som to ešte neriešila, ale myslím si, že tvoje uvažovanie nie je nesprávne. Ale logicky by som volila aj môj postup - všetky poplatky VOZD kedže ide o podnikateľský účet. Je to na tebe. /COLOR]
    A nakoniec ešte jedna rada nech zmení banku
    Naposledy upravil vanlenka : 08.03.11 at 17:43

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    poplatky za vedenie podnikateľského účtu - VOZD
    všetky poplatky
    dobitie kreditu tiež môže ísť ako VOZD

    querying je offline (nepripojený) querying

    querying
    Dakujem, dakujem dakujeee......m tisíc a jeden krát dakujem
    to bolo ozaj rychle, zda sa, ze tu vladne poradacka pohotovost zrejme az do 31.3.
    = takze delit to nebudem, vsetko VOZD
    vdaka

    bankovy poplatok - podnikatelsky ucet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.