Zavrieť

Porady

odstranenie znamienok

ahoj
Mam na hlave 2 materske znamienka (vycnievajuce, priemer cca 0,5 cm). Chcem si tieto znamienka dat chirurgicky odstranit, kedze v lete je vyhodne ostrihat sa na velmi velmi kratky strih. Vtedy je tieto znamienka dost vidiet a je to dost neprijemne. Chcel by som vediet ci po odstraneni znamienok budu na tom mieste rast vlasy.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Taketo zakroky je lepsie robit od jesene-do jari.
V lete,v horucavach sa tazsie a dlhsie hoja.
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

no sak este nie je jar
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Fero11 Pozri príspevok
ahoj
Mam na hlave 2 materske znamienka (vycnievajuce, priemer cca 0,5 cm). Chcem si tieto znamienka dat chirurgicky odstranit, kedze v lete je vyhodne ostrihat sa na velmi velmi kratky strih. Vtedy je tieto znamienka dost vidiet a je to dost neprijemne. Chcel by som vediet ci po odstraneni znamienok budu na tom mieste rast vlasy.
môže sa stať, že aj nie, ale aj keď nie pri dlhších vlasoch ti to nebude vidieť.ale keďže je všeobecne známe že znamienka môžu byť aj nebezpečné, asi by som nepozerala nato či mi tam porastú vlasy
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ja som este mlady fesak a mam s vlasmi len problemy, vypadavaju mi (rano pri cesani tak cca 20-30) a musim ich mat trochu dlhsie, tak cca od 3-4 cm, lebo potom je tie znamienka vidiet. A kedze som zastancom kratsieho strihu s kazdeho hladiska je to lepsie (nepoti sa, netreba tak casto umyvat, nie su lupiny, nevypadavaju (lebo vlastne nema co), netreba sa cesat atd ......), preto by som chcel tie znamienka von.
jj pocul som, ze najlepsie je znamienka odstranovat na jesen, ale co uz ked je tu jar
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

neviem či nie je už neskoro, je možné že jar nebude a skočíme rovno do leta jeseň je istejšia začať tak v novembri.nezabudni, že jazvu môžeš mať aj oveľa väčšiu ako je samotné znamienko.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja by som snáď nášmu fešimu povedala len toľko , že netreba čakať a ísť čím skôr.Nečakať pokiaľ sa znamienko fyzicky poškodí .Vtedy to nie je dobré .Treba sa dohodnúť priamo s doktorom .Nedajte si to vypaľovať, ale radšej chirurgicky vybrať.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Fero11 Pozri príspevok
ja som este mlady fesak a mam s vlasmi len problemy, vypadavaju mi (rano pri cesani tak cca 20-30) a musim ich mat trochu dlhsie, tak cca od 3-4 cm, lebo potom je tie znamienka vidiet. A kedze som zastancom kratsieho strihu s kazdeho hladiska je to lepsie (nepoti sa, netreba tak casto umyvat, nie su lupiny, nevypadavaju (lebo vlastne nema co), netreba sa cesat atd ......), preto by som chcel tie znamienka von.
jj pocul som, ze najlepsie je znamienka odstranovat na jesen, ale co uz ked je tu jar
Preto, ze chcem byt pekny, riskujem rakovinu...
Pokial Ti za den nevypadne vysse 100 vlasov, tak je to normalne...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

dakujem Vam mile damy (mozno slecny ) za odpovede, ale to co som sa pytal, tak na to som odpoved nedostal (ci mi tam narastu znova vlasy). Viem ze ak mam znamienko s priemerom 5mm tak ze jazva bude vacsia to je jasne, ale dost blbo by to bolo, keby tam uz vlasy nenarastli.
2 stanco007 .... rakovinu riskujem ked sa mi tie znamienka poskodia (napr. pri cesani, alebo sa niekde udrem) ak sa chirurgicky odstrania, tak uz sa asi neporania, kedze tam nebudu
A ak by som mal po 50ke-60ke, tak by mi to hadam aj bolo jedno ci mi vypadne 30 ci 40 vlasov, ale ja mam 30
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som ti napísala, že môže sa stať, že ti tam vlasy nemusia rásť, pri zašívaní sa môžu narušiť korienky a môže vzniknúť miesto kde vlasy budú trošku chýbať. mám nejaké "výšivky"na tele a zrovna sa stým nepiplali, alebo, že by hľadeli na nejakú estetiku
1 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Fero11 Pozri príspevok
dakujem Vam mile damy (mozno slecny ) za odpovede, ale to co som sa pytal, tak na to som odpoved nedostal (ci mi tam narastu znova vlasy). Viem ze ak mam znamienko s priemerom 5mm tak ze jazva bude vacsia to je jasne, ale dost blbo by to bolo, keby tam uz vlasy nenarastli.
2 stanco007 .... rakovinu riskujem ked sa mi tie znamienka poskodia (napr. pri cesani, alebo sa niekde udrem) ak sa chirurgicky odstrania, tak uz sa asi neporania, kedze tam nebudu
A ak by som mal po 50ke-60ke, tak by mi to hadam aj bolo jedno ci mi vypadne 30 ci 40 vlasov, ale ja mam 30
Vsak o tom som pisal... Tebe ide o krasu a nie o zdravie... Ja mam 27 a mam uplne na haku ci by mi na hlave vlasy rastli keby mi odstrania znamienka alebo nie! Zdravie je prednejsie ako "krasa"!
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Feričko, máš toľko rokov ako môj syn. Môj má znamienko na krku a tiež si to chce dať odstrániť. Odhováram ho od toho, ale asi sa mi to nepodarí tak ako teba. Hlavné je, aby sa to podarilo a zdravíčko slúžilo naďalej. A či ti tam budú vlasy rásť? Pravdu povediac neviem, ale asi nie. No vtedy ti neostáva nič iné, len transplantovať pár vlasových cibuliek. Držím ti palce!!!
2 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Tak Feri jedno Ti môžem povedať, že nemusíš mať strach zo straty vlasov pri tak veľkých znamienkach ako píšeš ( 5 mm?). Hlavu Ti okolo znamienok neoholia plošne veľmi, samotný rez tiež nerobia veľký a vlasy Ti určite narastu. Nemaj boj, ale choď si dať zistiť znamienka a to čím skôr. Môj syn nechcel, bál sa aj napriek tomu, že som ho posielala má pár také malinké (1,5-3 mm)okolo krku a na rameni. tam sú dosť dráždené ako u Teba, nechcel, ale ke si na rameni poškriabal náhodou a to mu začalo krvácať, mal plné nohavice strachu ako Ty. Bol si to dať prešetriť, nie sú zlé a tak je už objednaný na ich odstránenie. Za jedno je cena 7€ a má ich päť a teraz sa už teší. Po čase by možná už bolo neskoro. Ja (mám už viac, ako píšeš) a mala som nesmierny strach, hlavne keď po vyšetrení na celom tele, ma kožná poslala hneď objednať sa na chirurgiu. Chirurg, ktorý mal službu si myslel, že idem na OP pruhu (ten som mala absolvovať predtým no odkladala som) povedal, že popri jednom sa urobía aj zmamienka, keď som mu ukázala papier od kožnej. Teraz som rada, lebo hoci som to nemala na hlave, ale na krku a pri zapínaní podprsenky v predu. Boli väčšie ako 5 mm a rez 1,5 mm už nie je ani miesto vidieť. Nález z hystológie po troch týžňoch bol OK... a tak strašne som sa bááála aj, že "čo ak?"
Naozaj vrele odporúčam Ti ísť a tak isto Valika - Valčake, neodhováraj svojho syna, veď už na vyšetrení hneď vedia skoro na 100% určiť, aké sú. U mäa to nebolo pri jednom celkom isté. A syn aj napriek tomu, že mu krvácalonemusí mať strach, nie sú zlé.
Držím palce Tebe Feri, uvidíš vlasy ti iba na malom kúsku neporastú. ale ak sa nebudeš strihať na veľmi krátko, ani vidieť to nebude...po krátkom čase.
Naposledy upravil Zitulda : 09.03.11 at 21:18
7 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Fero11 Pozri príspevok
ja som este mlady fesak a mam s vlasmi len problemy, vypadavaju mi (rano pri cesani tak cca 20-30) a musim ich mat trochu dlhsie, tak cca od 3-4 cm, lebo potom je tie znamienka vidiet. A kedze som zastancom kratsieho strihu s kazdeho hladiska je to lepsie (nepoti sa, netreba tak casto umyvat, nie su lupiny, nevypadavaju (lebo vlastne nema co), netreba sa cesat atd ......), preto by som chcel tie znamienka von.
jj pocul som, ze najlepsie je znamienka odstranovat na jesen, ale co uz ked je tu jar
si ich počítal???
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Zita5 Pozri príspevok
Ja by som snáď nášmu fešimu povedala len toľko , že netreba čakať a ísť čím skôr.Nečakať pokiaľ sa znamienko fyzicky poškodí .Vtedy to nie je dobré .Treba sa dohodnúť priamo s doktorom .Nedajte si to vypaľovať, ale radšej chirurgicky vybrať.
prečo nie vypaľovať/dusíkovať/, práve som to absolvovala minulý týždeň, a čaká ma aj chirurgický zákrok.
5 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Lubaba Pozri príspevok
si ich počítal???
myslis, ze sa to da aj inak ??
Samozrejme, nepocital som tie co ostali na hlave, ale tie ktore ostali mimo hlavu
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

[QUOTE=Zitulda;1682420] Bol si to dať prešetriť, nie sú zlé a tak je už objednaný na ich odstránenie. Za jedno je cena 7€ a má ich päť a teraz sa
už teší.
Prepáčte mi, pomýlila som sa v cene...cena za jedno znamienko je 17 €.
A syn bol dnes ráno na odstránení znamienok a už o 11,30 hod. bol u nás, usmievavý a šťastný. Má flajstre okolo krku a každé znamienko má dva malé stehy. Na budúci týždeň už ide na výber stehov.
3 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Lubaba Pozri príspevok
prečo nie vypaľovať/dusíkovať/, práve som to absolvovala minulý týždeň, a čaká ma aj chirurgický zákrok.
Túto otázku som položila aj ja a bolo mi povedané, že ak sa to odstraňuje suchým ľadom-čiže dusíkom, sa nepodarí staršie znamienka odstrániť ani na niekoľko krát. Dusíkom sa dajú malé a mladé, lebo sa to robí iba tak do 1-1,5 mm hĺbky.Tie staršie majú koreň konusovitý a do hĺbky cca ako je priemer znamienka hore, a tie dusíkom odstránené sa po čase obnovia. Podľa mňa, je to aj bolestivejšie a ešte nebodaj to opakovať...bŕŕŕŕ
4 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
U nás chirurgický zákrok vybratia znamienok nestojí nič.
Ja si skoro každý rok dávam vyberať znamienka. Vždy dve a keď sa mi ešte chce, tak si dám v ten rok ďalšie dve. Mám ich strašne veľa. Mám dokonca znamienko vybraté aj na hlave, a vlasy mi narástli
Som zastáncom toho, že znamienka, ktoré odporučí kožná lekárka, by sa mali vybrať. Je pravda, že to čakanie, kým prídu výsledky z hystológie, je "nekonečné", ale ... všetko sa dá vydržať.
Znamienka si dávam vyberať na jar alebo na jeseň. V lete rozhodne nie, pretože potenie hojeniu rany moc neprospieva.
Takže, Fero11 neváhaj a čím skôr tie znamienka von ...
6 0
kosak kosak

kosak je offline (nepripojený) kosak

...ja som takuto vec presne riesil,a byvam ostrihany tak na 1-3 mm mam tam jazvu /take male lietadielko/ ale vyzeram drsne :-) mne je to osobne jedno ako to vyzera, urcite lepsie s jazvou ako s tym znamienkom a vlasy na jazve nerastu.
2 0
Veronik7 Veronik7

Veronik7 je offline (nepripojený) Veronik7

No tak vlasy Ti tam asi neporastú, skôr sa chvíľu asi budeš musieť zmieriť v menším "kráterom", sama som to zažila, takže možno aj tak budeš mať tie vlasy dlhšie... ale zase po čase sa zahojí, a keď si to budeš natierať nejakými gélmi na jazvy (nejdem robiť reklamu), tak to čoskoro bude pekné, aj keď zrejme bez vlasov. Ale u riadne chlpatých jedincov som videla už aj takéto miesta ovlasené, takže možno... Každopádne čím skôr, tým lepšie. A neboj nič, ak sa takáto maličkosť dákej ženskej nebude páčiť z estetického hľadiska a kvôli tomu sa na Teba bude pozerať divne, tak aspoň uvidíš, že je to riadna trúba, keď jej záleži na takých malichernostiach. Drž sa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať