Zavrieť

Porady

Zmena stavby pred dokoncenim

Dobry den, mam takyto problem. mam rozostavany dom v ktorom je na prizemi pizzeria, a na poschodi byt. Objekt ma nazov "PIZZERIA + OBYTNE PODKROVIE" Poziadal som o uver zo stavebnej sporitelne, uver je schvaleny, ale potrebuju v stavebnom povoleni zmenit nazov stavby na "RODINNY DOM S PIZZERIOU" Viete mi prosim Vas poradit ako postupovat? U nas na stavebnom urade povedali ze to neni mozne len tak zmenit nazov... Co by sa s tym dalo robit? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Podla mna to cista buzeracia nie je. Rodinny dom je jasne v stavebnom zakone definovany, toto je uz skor polyfunkcia. Vdaka tejto zmene nazvu moze dostat teoreticky nejaku dotaciu, moze si naklady na vystavbu niekde uvadzat ako investiciu a tym znizovat zaklad dane a podobne. V urcitom zmysle to stavebnikovi moze priniest vyhody. Zmena stavby pred dokoncenim sa robi bezne, su ludia, co si nadstavia podlazie navyse a prejde im to. Lenze na stavebnych uradoch je to tak,co urad, to iny vyklad stavebneho zakona.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    povedz v stavebnej sporitelni ze ked neprestanu vymyslat pojdes si zobrat uver niekde inde. z ich strany cista buzeracia.

    Zmena stavby pred dokoncenim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.