Zavrieť

Porady

prerušenie živnosti a výkazy

Niekto tu píše tak a niekto onak...Zita5 napísala,že ked účtujem v JÚ , tak upravujem základ dane v PD. Iba ten,kto prechádza z pauš.výd. na JÚ,tak si upraví základ v r.40 a r.41 v DP...Je to naozaj tak? A čo výkaz o MaZ ? K akému dátumu (ked som prerušila živ. k 09.11.2010) , tak k tomu alebo k 31.12.2010 ? A do kedy - od 01/2010 do 11/2010 ? Výkaz o MaZ bude nulový?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

    Som žena vanlenka
    Výkazy sa podávajú ku dňu uzatvorenia účtovného obdobia. Pri prerušení živnosti uzatváraš všetky účtovné knihy ku dňu prerušenia živnosti. Takže na výkazoch bude dátum ku 9.11.2010.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Výkaz MaZ bude nulový, ak ku dňu zostavenia uzávierky nemáte žiadny majetok ani záväzky. Nemýľte si to s ich daňovým vysporiadaním.

    kathy007 je offline (nepripojený) kathy007

    kathy007
    A čo s dlhodobým nehmotným majetkom, ktorý je v evidencii jeden rok a pol, ale nebol z neho uplatnený odpis, kedze bola firma v strate.... Ostáva v majetku firmy a tým pádom aj vo výkaze o MaZ aj po prerušení živnosti??? Ja som tu už takúto otázku položila, žiaľ mi doteraz nikto neporadil :-(

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Po prerušení živnosti už nemáte žiadne výkazy.
    Ak ho máte v majetku ku dňu skončenia živnosti, tak ho vo výkaze uvádzate v hodnote po uplatnení účtovných odpisov.

    paula2 je offline (nepripojený) paula2

    paula2
    Chcem sa spýtať - dávam nulové výkazy pri prerušení živnosti... ale ak mám záväzky ešte 4 000,- Eur, tak mám vo Výkaze M a Z , r.21 - rozdiel majetku a záväzkov vyplniť mínus 4 000,- ??? Alebo dať nulu? Pohľadávky nie sú žiadne...

    Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

    Sylvinka08
    živnostník ukončil živnosť k 31.12. a má vtedy mínusový zostatok na účte. Vysporiadať to v rámci ID alebo nechať tak?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.