Zavrieť

Porady

Prosim poradit s funkciou v Exceli

Mam takyto problem: mam 2 subory excel, maju spolocny jeden stlpec, premennu : "cislo karty", ostatne stlpce su rozdielne. Potrebujem urobiť z týchto 2 suborov jeden tak, aby obsahoval udaje z oboch suborov - udaje sa priradia podla spolocnej premennej. Da sa to urobit podla nejakej funkcie v exceli? Vychadzame zo suboru 2. Zoberieme cislo karty a ak najde to iste cislo karty v subore 1, tak priradi do suboru 2 položku: kod1
Ide na dalsie cislo karty atd.

Subor 1: cislo karty, kod1
Subor 2 : cislo karty, X2, x3, x4, x5

Spolocný subor : cislo karty, x2,x3,x4,x5, kod1
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Tu je vzorový súbor s použitím vlookup. Tiež je možné použiť kombináciu match (pozvyhledat) a index.

    janetha je offline (nepripojený) janetha

    janetha
    Skúšam VLOOKUP, ale nejde mi to, výsledok -"nenašiel"
    Prikladám súbor, keby sa mi niekto na to pozrel, kde robím chybu....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    janetha Pozri príspevok
    nenašla som, ako priložiť súbor....
    mas na prilozenie suboru malo prispevkov
    tato moznost sa ti otvori, ked budes mat prispevkov 10 albo 15 .... neviem presne

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Treba skontroľovať prehľladávanú (označenú červeným) oblasť či je správne a zhodne nastavená. Potom by mal vozerec fungovať bez problému. Keď chcte priložiť súbor, treba kliknúť na tlačidlo odpovedať a nie vypisovať do okna rýchlej odpovede, lebo tu tá možnosť nie je.

    janetha je offline (nepripojený) janetha

    janetha
    Aj keď kliknem na odpovedať, stále mám iba túto rýchlu odpoveď. Idem to ešte skúsiť, potom sa ozvem, sú to dáta stiahnuté z iného programu do excelu, neviem, či problém nebude v tom. Ale srdečne ďakujem, potom sa ozvem

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Ak chceš, pošli mi mailom obe tabuľky, urobím ti to, nemalo by to byť zložité, ak ti vychádza 0, máš asi zle naformátované bunky, potom keď ten vzorec kopíruješ ďalej, musíš si nastaviť absolútne odkazy pomocou dolára.

    banyiova.tatiana@gmail.com

    Prosim poradit s funkciou v Exceli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.