Zavrieť

Porady

Priznany predcasny starobny dochodok - ukony s tym suvisiace

Ahojte!
Zamestnancovi bol priznaný predčasný starobný dôchodok od 28.5.2010. K nám nastúpil od 1.6.2010, ale o dôchodku som sa dozvedela až v 2/2011, keď prišiel požiadať o ukončenie prac. pomeru, aby mu nebolo pozastavené vyplácanie dôchodku. Aké úkony s tým súvisia?
Na SP som poslala žiadosť o vrátenie poistného vyplateného bez právneho dôvodu, na základe ktorého urobili opravné výkazy za dané mesiace a na účet firmy už aj došli peniažky. Takže do výplaty mu iba pridám zložku "poistné vrátené bez právneho dôvodu", čím mu vlastne tie peniaze vrátim a druhá polovica ostáva firme.
Nič iné s tým už nemusím robiť? Do potvrdenia o zdaniteľnej mzde mu to bude ťahať až za r. 2011, teda aj v RZD sa mu to zohľadní až ďalší rok - teda až v r. 2012 za rok 2011? Rovnako je to aj so štvrťročným prehľadom a hlásením?
Je potrebné oznámiť niečo aj na SP a ZP? Nad ZP som sa ani nezamýšľala a na SP som sa pýtala vo firme, v ktorej programe pracujem a tam mi pani vravela, že nemusím nič posielať, že už na to po novom nie je ani tá kolónka.
Za odpoveď vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Priznany predcasny starobny dochodok - ukony s tym suvisiace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.