Zavrieť

Porady

Záväzky 321

Ahojte,
obraciam sa na Vás poraďáci s prosbou...mám nesprávny zostatok účtu 321 v porovnaní so Saldom a KZ (kr.sa ťahá dlhšie)...už som prišla na chybu, vznikla prevdepodobne takto
v r. 2008 pri prechode na Omegu sa zaúčtoval dobropis (pri zaevidovaní neuhradených záväzkov/pohľadávok) .... strana D účtu 321 -1000€
pri zaúčtovaní cez interný doklad (pri zápočte faktúry a dobropisu)to zaúčtovalo
MD 321......+1000€
MD 321......-1000€ (ten dobropis)
to znamená, že niežeby sa ten dobropis vynuloval, ale sa suma keď sa nemýlim zdvojnásobila...
ako teraz zaúčtova k 31.12.2010 storno a zaúčtovať to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako v OMEGA neviem, ale nesprávny zápis opravíš opačným zápisom, plus musíš pridať správny zápis.

    durta je offline (nepripojený) durta

    durta
    možno to do tejto diskusie nepatrí, ale ja mám zasa problém s dlhodobými poskytnutými preddavkami účet 314 mám nevysporiadaný od r.1998 ako som nastúpila do firmy. Ako sa prosím Vás s týmto vysporiadať daňovo aj účtovne. Dlhodobé prijaté preddavky som si už vysporiadala v rokoch 2008 a 2009 po 50% - 475/648 ako PP.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba najskôr vecne analyzovať.
    Preddavok - ak už nie je aktuálny, mali vrátiť, vymáhať ako pohľadávku.
    Pokiaľ je všetko premlčané, nevymožiteľné - tak odpis 546/314, nedaňový.

    durta je offline (nepripojený) durta

    durta
    lenže by som sa musela vrátiť do rokov 1993-1997 aby som zistila, načo boli preddavky poskytnuté, resp. bývalá účtovníčka to možno chybne zaúčtovala, je to práca práca pre Popolušku.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a čo si inventarizovala v r. 2009, 2008, 2007,........?
    tak sa nečuduj - práca pre Popolušku je namieste.
    pri riadnej inventarizácii by ti stačilo pozrieť do r. 2009 - účet 314, rozpis a hned by si vedela. ideálne je, ak sa vždy k starým položkám priloží aj kopia pôvodného dokumentu.

    durta je offline (nepripojený) durta

    durta
    máš úplnú pravdu, ale čo sa dialo pred 18 rokmi neviem. Musela by som kontrolovať zaúčtovanie položky po položke k účtu 314 za 5 rokov dozadu - 1993-1998, aj keď mám podozrenie, že účtovníčka predo mnou účtovala faktúry DD ako zálohu, s čím som sa ešte nestretla. Neviem si vysvetliť, že by si firma nekontrolovala komu a začo dá financie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja len, že si to mohla a mala riešiť už na začiatku, ked si do firmy prišla..... nech už to bol akýkoľvek rok.
    Ale nedaňový odpis=náklad
    a daňový odpis=výnos je možný prakticky vždy pri čistení zostatkov, s vedomím a súhlasom vedenia firmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.