Zavrieť

Porady

Aka distribucia Linuxu pre Netbook?

Ahojte,
z viacerych dovodov zacinam uvazovat o odskusani Linuxu na netbooku s Win XP (Atom 450, 1GB Ram), s moznostou uplneho prechodu do Linuxu (?)
Kedze Linux ma viacej distibucii, nie som si isty, ktoru mam stiahnut...
Fedora, Unbuntu, Mandriva Linux???
V rychlosti som nasiel tieto verzie pre netbooky - Unbuntu Netbook Edition a verziu od Fedory - Fuduntu

http://www.fewt.com/2010/11/fuduntu-...ptops-and.html
http://www.ubuntu.com/netbook

Tak sa pochvalte co na netbookoch pouzivate a zaujima ma aj preco ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Ahoj Fero11 (inak opat trefne foto ), prave by som ale rad vedel preco odporucas Unbuntu

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Ubuntu je postavené na Debiane (využíva balíčky *.deb) a má širšiu podporu hardwaru. Netbook síce nevlastním, ale už veľakrát som Ubuntu netbook edition inštaloval iným na tieto netbooky a mal som možnosť to aj vyskúšať.
    Fedora využíva balíčky *.rpm .

    Najlepšie bude keď si ich otestuješ sám, tak najlepšie zistíš, ktorá distribúcia ti vyhovuje.

    Ubuntu 11.04 (plánované vydanie 28. 4. 2011) už nebude mať samostatne verziu pre netbooky a pre desktopy. Bude to v jednom.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    ubuntu som instaloval znamemu na netbook a skusal som to asi 2 dni a nebol s tym ziadny problem, je to jednoduche, graficke, vacsina aplikacii je predinstalovana, nebol s tym ziadny problem
    S fedorou som nemal tu cest

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Dakujem pani, takze najprv skusim Unbuntu. Ak by sa mi nieco nepozdavalo skusim Fedoru.. Ale asi bude pre mna najvascie + sirsia zakladna uzivatelov v nasich koncinach.

    KoxXxo - ten rozdelovnik je celkom dobre robeny

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ja by som odporučil Debian, alebo LMDE (Linux Mint Debian Edition)
    Mal som ubuntu na notbuku, ale Debian je podstatne stabilnejší.

    P.S.: Ak to je tvoja prvá skúsenosť s Linuxom, tak radšej ubuntu... je podstatne jednoduhší na správu.

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    A aby si nemusel každú verziu napalovať na CD, pompcou UnetBootin si môžeš zo stiahnutého Iso súboru vytvoriť bootovateľný Usb kľúč.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Jedine bootovatelny USB, kedze nemam externu mechaniku
    Na stranke Unbuntu je dost slusne urobeny navod na celu instalaciu, vratane vytvorenia USB bootu

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Ahojte, neviem rozchodit Exchange server pod Evolution. Nastavenia som viac krat kontroloval, mali by byt OK. Zatial stale testujem, teda spustam Ubuntu (verzia 10.10 Netbook edition) z USB kluca. Nebude problem v tom, ze by toto nebola plnohodnotna instalacia ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.