Zavrieť

Porady

Poštovné z Čiech

Dobrý deň.

Chcel by som sa spýtať ako mám zaučtovať poštovné, ktoré mi bolo účtované od českého dodávateľa na faktúre spolu s tovarom. A či mám na toto uplatniť dph alebo nie? Ďakujem veľmi pekne.

Prajem pekné sviatky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    rudy
    Dobrý deň.

    Chcel by som sa spýtať ako mám zaučtovať poštovné, ktoré mi bolo účtované od českého dodávateľa na faktúre spolu s tovarom. A či mám na toto uplatniť dph alebo nie? Ďakujem veľmi pekne.
    Prajem pekné sviatky.
    Ja by som poštovné zaúčtovala ako vedľajšie obstarávacie náklady k tovaru (podľa toho ako to máš v smernici SU 501/AU, alebo 112/AU). DPH by som vyrátala len z ceny tovaru.

    rudy je offline (nepripojený) rudy

    rudy
    Ďakujem za odpoveď ale ja účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva.

    S pozdravom RUDY

    rudy je offline (nepripojený) rudy

    rudy
    Pod akým § mám zaúčtovať služby v JU za sprostredkovaníe predaja šij. strojov dodané na Slovensko českým dodavateľom platiteľom DPH.
    Faktúru za sprostredkovanie som mu vystavil v SK bez DPH.

    Prosím súrne potrebujem. Veľmi srdečná vďaka. Prajem príjemný deň.

    RUDY

    rudy je offline (nepripojený) rudy

    rudy
    Ďakujem, ale ja účtujem v sústave JU a takto by to podľa mňa nebolo správné. Pri určovaní základu dph pri nadobudnutí tovaru z EU §23 odkazuje na §22 odst. 1-4. Pokiaľ tomu dobre rozumiem, tak by som mal samozdaniť celú sumu a následne uplatniť odpočet podľa §49. a samozrejme aj takto zaevidovať v evidencii DPH.
    Potom v peňažnom denníku zaúčtovať zvlášť tovar a zvlášť poštovné ako iné odpočítatelné náklady?
    Pokiaľ však poštovné z EU nie je oslobodené od dph podľa §28.
    Alebo či by sa tovar nemal zdaniť ako tovar a poštovné zvlášť ako služby.
    Podotýkam, že tento tovar mi český partner posiela na poštu v Břeclavi kde mám zriadený PO BOX.
    Je mi to trocha nejasné a potrebujem sa utvrdiť ktorý postup je správný.
    Prosím kto má s takýmto prípadom skúsenosti prosím poraďte.
    Veľmi pekne ´dakujem a prajem búrlivého Silvestra a krásný Nový rok so zrozumiteľnejšími zákonmi.
    Zdraví RUDY
    Naposledy upravil rudy : 31.12.05 at 08:39

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.