Zavrieť

Porady

Výška cla pri dovoze z USA (ebay)

Zdravim,
neviete mi poradit ci a ak ano tak ake velke clo budem platit ak si objednam slnecne okuliare z ebayu v hodnote 189USD + 30USD postovne. Predajca je z USA. Podla toho co som sa docital budem platit clo 2,9% + 20% DPH teda to vychadza na nejakych 195€ vo vysledku. Vypocital som to spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    ja som si objednaval vela veci z e-bay ale clo som nikdy neplatil,za slnecneokuliare uz vobe .czaplatis to cez pay-pal napis predavajucemu nech ti to oznaci ako gift a pride ti to domov (na postu).

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    horin Pozri príspevok
    ked to oznaci ako gift odstrani sa aj nutnost doplatit DPH na slovensku? Este jedna otazka, nemaju predajcovia s oznacovanim za gifty problemy? Väcsina top-rated sellerov ma totiz napisane v podmienkach ze zasielky neoznacuju ako gifty kvoli americkym zakonom.
    normalne napis predajcovi a dohodni sa s nim,sa budes divit aky su ochotny aspon ja mam take skusenosti

    horin je offline (nepripojený) horin

    horin
    ked to oznaci ako gift odstrani sa aj nutnost doplatit DPH na slovensku? Este jedna otazka, nemaju predajcovia s oznacovanim za gifty problemy? Väcsina top-rated sellerov ma totiz napisane v podmienkach ze zasielky neoznacuju ako gifty kvoli americkym zakonom.
    Naposledy upravil horin : 10.03.11 at 16:34

    Výška cla pri dovoze z USA (ebay)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.