Zavrieť

Porady

Vyber operacneho systemu

Zdravim, na PC mam nainstalovane dva systemy Windows XP a W7. Kazdy na inom disku. Doteraz sa ma pri pustani PC vzdy pytalo, ktory system chcet pustit. Teraz som vsak musel preinstalovat XPcka a zmyzla mi ta moznost vyberu systemu a automaticky mi spusta XP.
Da sa to tam dako nahodit aby sa to znova pytalo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

    človek Juraj Tlach
    Dá sa to aj z win.xp.Vlož tam dvd a v start vyper položku "spustiť", kde napíš príkaz - E:\boot\ bootsect.exe /nt60 all
    E: znamená písmeno mechaniky.Potom reštartuj.Nabehne win7.opäť daj start a spustiť a napíš príkaz - bcdedit /create {ntldr} -d
    čím upravíš spúšťací príkaz.potom už len reštart a malo by to vyhodiť hlášku na výber OS.

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    No je to tam zaujimave ale ja mam ten problem, ze mne z DVD nenabootuje a DVD s W7 mozem spustit az v XP a tam uz tu moznost Opravy nemam. Neda sa to dako inak spravit?

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    treba nastavit v biose boot prioritu tak aby DVD (CD) bolo prve. Ak to tam je a aj tak nebootuje, tak potom to nie je original instalacne DVD alebo je DVD poskodene

    Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

    človek Juraj Tlach
    Niektoré biosy podporujú aj F12, pri štarte ak stlačíš, môžeš si bootovanie vybrať.Prečo vlastne chceš to XP?

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    Ja chcem oba. Ono to DVD v bratovom pocitaci normalne nabootuje. Ja ma trosken starsi pocitac a napise ze nedokaze z neho nabootovat. Ako nastavit odkial ma bootovat viem.

    Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

    človek Juraj Tlach
    Juraj Tlach Pozri príspevok
    Dá sa to aj z win.xp.Vlož tam dvd a v start vyper položku "spustiť", kde napíš príkaz - E:\boot\ bootsect.exe /nt60 all
    E: znamená písmeno mechaniky.Potom reštartuj.Nabehne win7.opäť daj start a spustiť a napíš príkaz - bcdedit /create {ntldr} -d
    čím upravíš spúšťací príkaz.potom už len reštart a malo by to vyhodiť hlášku na výber OS.
    ešte som zabudol, ak to nepôjde v spustiť, stačí to napísať v cmd.(start-spustit-cmd)

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    Juraj Tlach Pozri príspevok
    Dá sa to aj z win.xp.Vlož tam dvd a v start vyper položku "spustiť", kde napíš príkaz - E:\boot\ bootsect.exe /nt60 all
    E: znamená písmeno mechaniky.Potom reštartuj.Nabehne win7.opäť daj start a spustiť a napíš príkaz - bcdedit /create {ntldr} -d
    čím upravíš spúšťací príkaz.potom už len reštart a malo by to vyhodiť hlášku na výber OS.
    Vrela vdaka

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    Lebo hardwarove vybavenie mojho PC nie je take dobre aby som mohol naplno vyuzit W7. No raz som to skusal ci mi pojde W7 na PC a vcelku siel tak som ho tam nechal. No a ked uz tam je tak nech ho mozem sem tam aj vyuzit.

    Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

    človek Juraj Tlach
    ach tak.čo to vybavenie trocha upgradnuť?w7 celkom slušne nahradí xp."omylom" micr. bola vista, čo ho posunulo vo vývoji trocha nazad.no w7 táto zlátanina oboch je veľký krok dopredu.no nech sa darí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.