Zavrieť

Porady

leasing x-krát

O leasingu tu toho bolo popísané veľa, ale možno práve preto je s toho chaos...ted aspoň v mojej hlave .
Pretože idem prvý krát robyť sám lízing/ osobné auto, bude zaradenné o majetku firmy/ chcem sa utvrdiť či to robím dobre.
Takže:
1/
10.12.2005 preddavok na kúpu auta u firmy čo predáva autá
vo výške 15000,- 052/211
2/
21.12.2005 v leasingovej spoločnosti, cez ktorú sa bude to auto brať nám dali "predpis na zaplatenie zvýšenej splátky vopred"kde je napísané, že splátka je vypočítaná stanoveným percentom/20%/ z kúpnej ceny predmetu lízingu vrátane DPH = 143 038 sk
čo s tým? Ako to zaúčtovať?


Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    plavčík
    O leasingu tu toho bolo popísané veľa, ale možno práve preto je s toho chaos...ted aspoň v mojej hlave .
    Pretože idem prvý krát robyť sám lízing/ osobné auto, bude zaradenné o majetku firmy/ chcem sa utvrdiť či to robím dobre.
    Takže:
    1/
    10.12.2005 preddavok na kúpu auta u firmy čo predáva autá
    vo výške 15000,- 052/211

    Vopred ďakujem
    preddavok treba účtovať na 314/211 15 000,00. Ostatné účtovanie pripájam ti link.http://www.porada.sk/t15036-p2-lzing.html

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    renča1
    preddavok treba účtovať na 314/211 15 000,00. Ostatné účtovanie pripájam ti link.http://www.porada.sk/t15036-p2-lzing.html
    Spráne bolo účtovať predavok na 052, lebo lízing je obstaranie dlhodobého hmotného majetku.
    Prevzatie majetku 042/474 - vo výške istiny
    Zaradenie majetku 022/042
    Započítanie preddavku 474/052

    O ostatnom sa tu už dosť popísalo. Započítanie pravdepodobne bude vyplývať z lízingovej zmluvy, v ktorej býva upravené, že sa má zaplatiť predavok dodávateľovi predmetu lízingu. Niekedy ale býva, že predajca vystaví dobropis. Znovu ale obvykle vyplýva z lízingovej zmluvy, že sa to započíta.

    mariab je offline (nepripojený) mariab

    mariab
    ahojte,
    ja sa prepletám týmito diskusiami k predčasnému ukončeniu lízingu a chcela by som radu. Ale najskôr si dovolím pridať svoju účtovanie tohto preddavku, ja ho mám na účte 022 a nie 474, na tej 022-ke mám tak celú obstar.cenu vozidla. A teraz k tomu môjmu problému. Ukončili sme predčasne lízing k 30.11.2005, uhradili sme zvyšnú sumu LS. Faktúra od LS mi plne vykrýva zostatok účtu 474, potiaľ je to dobré. My sme hneď auto predali, ale len za čiastku, ktorú bolo treba doplatiť LS. Teraz sa tu snažím zaúčtovať toto všetko a na účte 022 mi zostala suma, ktorá zodpovedá hodnote preddavku, t.j. zostávajúcim odpisom, keby auto ostalo u nás.Zrejme kupujúcemu som mala vystaviť faktúru vrátane tejto čiastky, však? Poradí mi niekto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.