Zavrieť

Porady

Daň z predaja nehnuteľností

Dobrý deň, vie niekto poradiť v tejto veci:
priateľka kúpila pozemky od susedov a od rodičov v októbri roku 2010
pozemok č. 1 kúpila za xxx
pozemok č. 2 kúpila za xxx
pozemok od rodičov kúpila za xxx
pozemok číslo 2 bol donedávna zádľžený susedom, ale keďže došlo k predaju pozemku bola podmienkal, že sa musí oddlžiť, sused všetko obehal a keďže mal podstatnú časť úveru už splatenú, banka túto časť pozemku oddlžila v januári 2011.
Tý kotrý pozemky predali, vlastnili ich dlhšie obdobie a z predaja nehnuteľností neplatili daň. Priateľka sa stala bezpodielovým vlastníkom troch pozemkov jedna k jednej, čiže len ona je vlastníčka. Teraz v marci rozmýšľame, že chcem od priateľky kúpiť polovicu z každého pozemku a to tak, že aby som sa stal ja podielovým spoluvlastníkom, čiže ona bude mať podiel na každom pozemku 1/2 a ja budem mať taký istý podiel na každom pozemku ako ona 1/2. Zaujíma ma však na akú sumu máme uzatvoriť kúpno-predajnú zmluvu, tak aby priateľka neplatila vysokú daň z predaja pozemku. Ešte na záver: nie sme manželia.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daň z predaja nehnuteľností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.