Zavrieť

Porady

prvý krát daňové priznanie

Idem robiť daňové priznanie otcovi, ktorý je s.z.č.o. Ešte som nerobila daňové priznanie. Môže mi niekto poradiť ako začať? Nemám ani nijaký účtovný program. Dá sa nejaký stiahnuť. Ďakujem.
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Stiahni si na www.kros.sk program na danove priznania.
Je free a pomoze ti.
0 0
Iduš Iduš

Iduš je offline (nepripojený) Iduš

dakujem ti na sto krát
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iduš Pozri príspevok
Idem robiť daňové priznanie otcovi, ktorý je s.z.č.o. Ešte som nerobila daňové priznanie. Môže mi niekto poradiť ako začať? Nemám ani nijaký účtovný program. Dá sa nejaký stiahnuť. Ďakujem.
V akej oblasti podniká ? Nemala by si jednoduchšie urobiť mu zdanenie formou paušálnych výdavkov ? Aké mal tržby ?
0 0
Iduš Iduš

Iduš je offline (nepripojený) Iduš

Mám si stiahnuť demoverziu ALFA? prosím ťa a treba aj nejakú zmluvu podpísať o zodpovednosti za účtovníctvo?
0 0
Iduš Iduš

Iduš je offline (nepripojený) Iduš

Podniká v športe je tenisový tréner. Neviem aké mal tržby má mi doniesť dnes papiere. Kedy sa robí to zdanenie formou paušálnych výdavkov?
0 0
Iduš Iduš

Iduš je offline (nepripojený) Iduš

a ako sa to robí?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iduš Pozri príspevok
Podniká v športe je tenisový tréner. Neviem aké mal tržby má mi doniesť dnes papiere. Kedy sa robí to zdanenie formou paušálnych výdavkov?
Keď sú skutočné výdavky nižšie ako 40 % paušál z príjmov + zaplatené odvody do ZP a SP.

Zmluvy o vedení účtovníctva môžeš mať uzatvorenú (ak si živnostník) ale voči DU je za svoje učto zodpovedný samotný daňovník.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Iduš Pozri príspevok
Mám si stiahnuť demoverziu ALFA? prosím ťa a treba aj nejakú zmluvu podpísať o zodpovednosti za účtovníctvo?
http://www.kros.sk/danovepriznania
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iduš Pozri príspevok
a ako sa to robí?
Iduš, v profile máš účtovník - si naozaj účtovníčka ?
0 0
Iduš Iduš

Iduš je offline (nepripojený) Iduš

Zatiaľ veľmi pekne ďakujem otec donesie papiere a potom uvidím.
0 0
Iduš Iduš

Iduš je offline (nepripojený) Iduš

ano som účtovníčka ale pracujem roky v rozpočtovej organizácii. Takéto niečo je pre mňa španielska dedina.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ono je možno dobre, ak sa do profilu to zameranie upresní, ja som sa pred chvíľou v jednej téme neovládla a napísala som, čo možno za chvíľu pôjdem vymazať.
navrhujem - doplň si "účtovník v RO", ako príklad.
lebo je tu hrozne moc "tiežúčtovníkov", ktorých žiaľ je možno brať ako urážku tejto vysokoodbornej profesie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iduš Pozri príspevok
ano som účtovníčka ale pracujem roky v rozpočtovej organizácii. Takéto niečo je pre mňa španielska dedina.
Iduš nič v zlom - ja neovládam problematiku účtovníctva v RO. Ak by som sa však uchádzala o prácu účtovníčky v RO, tak si základné veci naštudujem a na príp. nejasnosti sa budem pýtať. Lebo tak ako si položila otázku - nie je čas v tomto období odpovedať.
Použi vyhladávanie na Porade.

Pýtala si sa na zodpovednosť za účto. Preto moja reakcia.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
rozpočtovka je o niečom inom, naozaj veci, o ktoré v tejto téme ide, nemusí ovládať, vôbec sa s nimi doteraz nemusela stretnúť, chce iba pomôcť otcovi. Ale máš pravdu - ak použiíje vyhľadávač, nájde tu kopec užitočných informácií, ktoré možno za 7-10 dní dokáže naštudovať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kejka, úplne s tebou súhlasím.
0 0
Iduš Iduš

Iduš je offline (nepripojený) Iduš

Hrozne sa červenám, ale myslela som, že kto chce poradí bez nejakých poznámok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iduš Pozri príspevok
Hrozne sa červenám, ale myslela som, že kto chce poradí bez nejakých poznámok.
Iduš, ale potom si mala zadať tému - kto mi vyplní DP. Rád si myslím odomňa dostala dosť.
0 0
Iduš Iduš

Iduš je offline (nepripojený) Iduš

ano dakujem ti za pomoc vážim si to
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nevyčítam ti to, ale sledujeme aj profily, podľa profilu volím formu odpovede, inak začiatočníkovi, inak SZČO v inej oblasti, inak účtovníkovi /systémom "chytrému napovedz......../
Ak si napíšeš do profilu že si účtovník v rozpočtovke, nevyznáš sa v daniach a v PU, nikto sa nebude nad tvojimi otázkami pozastavovať, ja teda skutočne nie.
0 0
Iduš Iduš

Iduš je offline (nepripojený) Iduš

Áno máš pravdu. Zmením si profil
0 0
Načítať ďalšie