Zavrieť

Porady

diplomova praca

ahojte poradaci,
uz som tu raz otravovala ohladom mojej prace.
Ale moja tema je obec ako priestorova jednotka rozvoja.
chcem sa opytat aky je rozdiel medzi regionalnym rozvojom a priestorovym rozvojom, pretoze nikde nemozem najst o priestorovom rozvoji vsade pisu len o regionalnom....
cize mne by sa to pozdavalo ten regionalny verzus priestorovy, pretoze ked to beriem ako obec, obec sa nachadza a posobi v urcitom priestore a cize aj region sa nachadza v priestore alebo uzemi..nie?
co myslite?
dakujem za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marcela.D je offline (nepripojený) Marcela.D

    Marcela.D
    Priestorová- zachytáva sídlo ako jednotlivý jav. Popisuje sa plán-pôdorys a funkčné členenie sídla z aspektu jeho plánovaného rozvoja. Je to úzky vzťah, ktorý sa analyzuje spolu. Schematickým vysvetlením sú teórie koncentrických zón, klinov a viacerých jadier.
    Regionálna- skúma sa sídlo ako časť väčšieho celku- regiónu. Skúmajú sa vzťahy: obec-mesto, obec-región, veľkostné poradie obce v celkovom poradí, rozvoj z hľadiska teórie prahov.

    Prajem Vám veľa tvorivosti pri písaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.