Zavrieť

Porady

Aký pracový pomer zvoliť?

Rada by som poprosil skúsený mzdárov o pomoc. Momentálne mám 1 predavačku zamestnanú na TTP rada by som zamestnala ešte niekoho na výpomoc.
Nedochádzal by do práce pravidelne každý deň iba poľda potreby.
Možno tak 2 - 3 x do týždňa na 4 hod.
Prosím o pomoc aký pracovný pomer je možné uzavrieť a čo je najvýhodnejšie. Nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti tak neviem čo je najvýhodnejšie.

Ďakujem za pomoc a prajem Všetkým ŠŤASTNÉ A VESELÉ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    pracovný pomer na kratší pracovný čas max. 19 hodín týždenne /aby si nemala problémy pri prípadnej výpovedi/. Ale aký počet hodín v zmluve dohodneš, v priemere ich musíš dodržať.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    ADA
    Rada by som poprosil skúsený mzdárov o pomoc. Momentálne mám 1 predavačku zamestnanú na TTP rada by som zamestnala ešte niekoho na výpomoc.
    Nedochádzal by do práce pravidelne každý deň iba poľda potreby.
    Možno tak 2 - 3 x do týždňa na 4 hod.
    Prosím o pomoc aký pracovný pomer je možné uzavrieť a čo je najvýhodnejšie. Nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti tak neviem čo je najvýhodnejšie.

    Ďakujem za pomoc a prajem Všetkým ŠŤASTNÉ A VESELÉ
    Toto je problém, ktorý Zákonník práce nerieši - t.j. neumožňuje zamestnať pracovníka, ktorý by chodil do práce "podľa potreby". Ak aj s pracovníkom uzavrieš pracovný pomer na kratší pracovný čas, musí mat rozvrh smien vopred určený. Takže dá sa to robiť len obchádzaním ZP -
    1. buď uzavrieš PP na kratši prac. čas ako píše Luba a budeš dúfať, že nepríde kontrola.
    2. alebo ak to povaha práce umožní (ale u predavačky by to bol problém) zakaždým uzavrieš dohodu o vykonaní práce - ale bolo by s tým veľa papierovanie.
    3. uzavrieš s ňou príkaznú zmluvu - netreba stanovovať a sledovať pracovný čas a nikde nahlasovať. Jediný problém obhájiť si povinnosť zo ZP (§7) - zamestnávateľ je povinný zabezpečovať prevažujúci predmet činnosti najmä v pracovnom pomere alebo obdobnom pracovnom vzťahu.
    4. uzavrieť PP na kratší prac. čas (napr.1hod mesačne), platiť zamestnankyni pohotovosť (napr. každý deň ráno 1/2 hodinu a keď je výkon práce potrebný zaplatiť jej nadčas - nevýhody = obmedzenia vzhľadom na nadčasové hodiny a na hodiny pohotovosti, nutný nadčasový príplatok a platenie pohotovosti aj keď práca nie je potrebná.

    Aký pracový pomer zvoliť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.