Zavrieť

Porady

230 EUR na sociálku

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je možné aby vychádzalo na další rok platiť 230 e každý mesiac na sociálne poistenie niesu stanovené niejaké maximálne alebo minimálne výšky na platenie sociálneho poistenia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    To rok je len fráza. Oslobodený je do 30.6. roka nasledujúcom po roku, kde jeho príjem prekročí hranicu určenú SP pre rok 2010 je to 3948,72 €.

    A mne vychádza o cca 35 eur vyšší odvod ako tebe. http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...ra-2011/39510s

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martina2310 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je možné aby vychádzalo na další rok platiť 230 e každý mesiac na sociálne poistenie niesu stanovené niejaké maximálne alebo minimálne výšky na platenie sociálneho poistenia?
    Uveď prosím základ dane a počet mesiacov podnikania

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    Tak robila som 60% výdavky a ZD mi vyšiel 6396,07 a ked JÚ tak 11528,09 a pracoval 4 mesiace január, február, november,december, a medzi tým bral príspevok 3902,16 e

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    a ked sa bral príspveok z pradu práce v novembri, vtedy je szčo oslobodený na rok od platenia sociálneho poistenia, čiže od novembra 2010 do novembra 2011 by sa to sociálne poistenie nemalo platiť aj ked vychádza dosť veľká suma okolo tých 230 e?

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    a nevedeli by ste mi niejako poradiť či by sa s tým nedalo niečo spraviť?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No bohužial s tým sa nedá nič urobiť. Má vysoký príjem, a krátko podnikal. Výjdu mu aj vysoké preddavky do ZP.

    Ale zase pozitívom je, ak onemocnie tak dostane vyrátanú PN z VZ 800 eur čo je viac ako z minima, a v čase PN nebude platiť odvody do ZP ani SP.

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    dakujem Vám veľmi pekné za pomoc....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.