Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok 2x?

Dobrý deň,poraďte prosím- je nárok na poberanie 2x rodičovského príspevku v prípade dvoch detí?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    RP je len jeden, bezohľadu na počet detí.
    Výnimkou sú dvojčatá trojčatá a viac, kde za každé dieťa sa RP zvyšuje o pár percent.
    Ďakujem,ale neviem z toho určiť či je RP viazané na dieťa,alebo je len RP jeden a je jedno koľko máš detí.
    Keď mám dve deti do 3 rokov mám nárok na dva príspevky?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Rodičovský príspevok nie je viazaný na dieťa (deti), ale na osobu - rodiča, ktorý sa stará o dieťa (deti)
    Tak to je dosť biedne ke´d po materskej dostaneš rod. príspevok+ 22 eur ako daňový bonus a nič viac

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kisko@inmail.sk Pozri príspevok
    Tak to je dosť biedne ke´d po materskej dostaneš rod. príspevok+ 22 eur ako daňový bonus a nič viac
    daňový bonus poberatel RP určite nedostane (ak popri tom aj nepracuje). Zrejme máš na mysli prídavok na dieťa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pamätám časy, keď som po skončení materskej pri prvom dieťati nedostávala žiadny rod.príspevok. Pri druhom to bolo 500Kčs. (ale sunar stál vtedy 12,40 Kčs).

    tomivas je offline (nepripojený) tomivas

    tomivas
    Aj ja mám dve detičky do troch rokov a nepoberám rodičovský príspevok ale dvakrát príspevok na opatrovanie dieťaťa, však 2X230 EUR je viac ako 190 EUR.

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    tomivas Pozri príspevok
    Aj ja mám dve detičky do troch rokov a nepoberám rodičovský príspevok ale dvakrát príspevok na opatrovanie dieťaťa, však 2X230 EUR je viac ako 190 EUR.

    Tomivas, myslíte príspevok na starostlivosť o dieťa? Lebo opatrovateľský je až od 6 rokov, čo viem, alebo sa niečo zmenilo?

    informatik je offline (nepripojený) informatik

    informatik
    Dobrý deň,
    dvaja ľudia nie sú spolu zobratí, majú dieťa, ktorého otcom nie je partner matky. Žijú v spoločnej domácnosti. Žena poberá rodičovský príspevok. Môže partner poberať bonus na dieťa?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    informatik Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    dvaja ľudia nie sú spolu zobratí, majú dieťa, ktorého otcom nie je partner matky. Žijú v spoločnej domácnosti. Žena poberá rodičovský príspevok. Môže partner poberať bonus na dieťa?
    nemože poberať... až keď budú manželia..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.