Zavrieť

Porady

JEDNA FAKTURA - viacej vecí

klient objednal na dobierku veci: multifun. zariadenie a asi 3 ďalšie veci /ako klávesnicu, myš/. Prišlo to kuriérom na dobierku. Na faktúre je každá položka rozpísaná zvlášť. Čiže dobierku a kuriera dám do prevádzkovej réžie. Klávesn. a myš - tiež? Multifunkčné zariadenie - má napísané v zozname vecí, ktoré si môže zakúpiť z dotácie. Takže teraz neviem ako to multif. zaúčtovať, keď je to na jednej faktúre s ostatnými vecami? Kto mi poradí. Vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    jadranka111 Pozri príspevok
    no zatiaľ nikto neodpovedá, tak napíšem ako som to urobila:
    celú sumu fa som dala do prev. réžie, a potom som urobila int. doklad na sumu 216 eur /to je suma, koľko stálo to multif. zariadenie - zakúpené z dotácie/ - dala som to do materiálu a zapísala zároveň do krátkod. majetku. Je to o.k., alebo nie?
    Trošku opravím:
    dobierka = prevádzková réžia
    klávesnica, myš = výdavok za materiál
    multifunkčné zariadenie = výdavok za materiál (krátkodobý majetok)

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    no zatiaľ nikto neodpovedá, tak napíšem ako som to urobila:
    celú sumu fa som dala do prev. réžie, a potom som urobila int. doklad na sumu 216 eur /to je suma, koľko stálo to multif. zariadenie - zakúpené z dotácie/ - dala som to do materiálu a zapísala zároveň do krátkod. majetku. Je to o.k., alebo nie?

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    môže byť aj takto, ale dá sa to rozpísať aj pri faktúre,myslím že je to možné vo všetkých programoch

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    ladyrs Pozri príspevok
    môže byť aj takto, ale dá sa to rozpísať aj pri faktúre,myslím že je to možné vo všetkých programoch
    - no neviem ako myslíš, to by som asi musela tú faktúru rozložiť na 2x ?

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    jadranka111 Pozri príspevok
    - no neviem ako myslíš, to by som asi musela tú faktúru rozložiť na 2x ?
    určite máš pri účtovaní možnosť "rozúčtovať"..... je to bežné,že na jednej faktúre alebo bločku mám rôzne veci, napr čistiace potreby a rukavice ako OOPP.... ale ak to nevieš urobiť v SW, nechaj to tak,ako si si urobila cez ID

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    ladyrs Pozri príspevok
    určite máš pri účtovaní možnosť "rozúčtovať"..... je to bežné,že na jednej faktúre alebo bločku mám rôzne veci, napr čistiace potreby a rukavice ako OOPP.... ale ak to nevieš urobiť v SW, nechaj to tak,ako si si urobila cez ID
    - už som si tam urobila nejakú analytiku /po ruke mám príručku/, ale nedá sa mi rozčleniť na prev. réžiu a majetok. Takže asi nechám ten ID,len teraz zas neviem, či ho mám dať ako uzávierkový, alebo nie? A keď som si teraz pozrela príjmy-výdaje / tak vo výdajoch mám to mult.zariadenia vlastne 2x- raz je v prevádz. réžii - to je tá fa a raz ID. Je to v poriadku? Nejako tomu nerozumiem.

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    toto sú základné veci, účtovníctvo ťa tu učiť zrejme nikto nebude,neber to v zlom.... však pri ID si mala ponížiť prev.réžiu a preúčtovať to ako materiál..... najlepšie by bolo,keby si sa obrátila na niekoho,kto pracujem v tom SW,ako ty a poradí ti,ako rozúčtovať fa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jadranka111 Pozri príspevok
    klient objednal na dobierku veci: multifun. zariadenie a asi 3 ďalšie veci /ako klávesnicu, myš/. Prišlo to kuriérom na dobierku. Na faktúre je každá položka rozpísaná zvlášť. Čiže dobierku a kuriera dám do prevádzkovej réžie. Klávesn. a myš - tiež? Multifunkčné zariadenie - má napísané v zozname vecí, ktoré si môže zakúpiť z dotácie. Takže teraz neviem ako to multif. zaúčtovať, keď je to na jednej faktúre s ostatnými vecami? Kto mi poradí. Vopred vďaka.
    Okopírujte si FA a priložiť ku každému zápisu , ktorý idete robiť a sumu si napr. zvýraznite so zvýrazňovačkou .Napriklad v Alfe sa to inak rozúčtovať nedá, jedine dvomi zápismi v pokladni .

    - zápis 1- dobierka , kuriér do prevádzkovej réžie
    - zápis 2 - multif.zar., myš,klávesnica jednou sumou
    - zápis do KM po jednotlivých položkách z FA

    Prečo to komplikujete s ID.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jadranka111 Pozri príspevok
    - už som si tam urobila nejakú analytiku /po ruke mám príručku/, ale nedá sa mi rozčleniť na prev. réžiu a majetok. Takže asi nechám ten ID,len teraz zas neviem, či ho mám dať ako uzávierkový, alebo nie? A keď som si teraz pozrela príjmy-výdaje / tak vo výdajoch mám to mult.zariadenia vlastne 2x- raz je v prevádz. réžii - to je tá fa a raz ID. Je to v poriadku? Nejako tomu nerozumiem.
    Iné z uvedeného účtovania ani nemohlo vzniknúť , len duplicita, lebo ste si navýšili výdavky .

    JEDNA FAKTURA - viacej vecí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.