Zavrieť

Porady

prevodné príkazy

účtujem v Alfe. Nahodila som si záväzky za 1/2011. Teraz ich idem uhrádzať, v podstate je už všetko uhradené či už z banky alebo z pokladne. Potrebujem to urobiť len v účtovníctve. Keď dám uhrada záväzku napr. z banky - spáruje sa mi to podľa sumy zo správnym záväzkom, to je o.k., ak som to teda správne pochopila /mám po ruke aj príruky ALfy/. Ale potom mi tam hodí prevodný príkaz. A teraz to už ďalej neviem, mám tam dopísať číslo účtu partnera? A dať to vytlačiť a zložiť ku faktúre. Nepotrebujem to už uhrádzať, lebo je to už uhradené, keďže robím pozadu. Vysvetlí mi to niekto, prosím, prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Ja tieto spätné úhrady robím z peň. denníka.
    - zadám dátum a číslo bank. účtu (program mi sám generuje)
    - vyberiem : prevádzková réžia
    - cez F7 sa dostanem do knihy záväzkov, vyberiem si došlú faktúru , a dám Vyber sumu
    - hodí ma to späť do peň. denníka, kde mám zaškrtnuté políčko Úhrada záväzku
    - opäť sa dostanem do knihy záv., potvrdím : Uhraď záväzok

    Ak tieto úhrady robíš z knihy záv. a vyhodí sa ti prevodný príkaz, len ho potvrď. Netlač ho. Netreba ti ho.

    Neviem, či som pomohla.

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    chápem, len som sa bála, že keď ten prev. príkaz potvrdím, že mi to uhradí-stiahne z účtu ešte raz? Toto mi nie je celkom jasné. Alebo ak by som v budúcnosti chcela uhrádzať fa rozvno z alfy, musím prejsť na home-banking? /to som vyčítala z príručky, len neviem, či dobre chápem/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.