Zavrieť

Porady

Aky je to skodca?

Ahojte,

Prosim o radu. Do mojich byliniek sa mi nastahovali nejake potvory (resp. uz tam asi boli ked som ich kupila) - mam to na rozmarine a tymiane. Co to moze byt? Na nete som nenasla nic podobne... Obrazky v prilohe (ospravedlnujem sa za kvalitu, nemam lepsi fotak po ruke.. hadam to trochu vidno ).
Su to take 2-3mm chrobaciky, ktore lozia a vyciciavaju listy, ktore potom zltnu... na vosky sa mi to ale nepodoba. Dnes som tam nasla aj inak vyzerajuceho... ma uz aj kridla a skace, resp. lieta - stredny obrazok... asi dospely jedinec?
Ako sa toho mozem zbavit? Nechcem chemiu, kedze bylinky pouzivam do jedla. Poradte prosiiiim.
Naposledy upravil Caggie : 12.03.11 at 11:47
bug.jpg  
bug2.jpg  
bugs1.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Posekaj čerstvú žihľavu, možno nájdeš už niekde, že vykúka spod zeme a povar ju vo vode. Potom poriadne studeným vývarom namáčaj rastlinku byliniek.

    Ideálne by bolo, keby sa mohla lúhovať týždeň bez varenia, ale na to teraz čas nemáš. Pohľadaj, možno už na lúke, pri vode malinkú žihľavu nájdeš.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    To je v kvetináči? Zmenil by som miesto na chladné, čo sa dá pobiť mechanicky tak po nich a napríklad tabakový postrek, to nie je až taká zlá chémia, však fajčiari

    Caggie je offline (nepripojený) Caggie

    Caggie
    Ano, je to v kvetinaci v byte.

    Ako sa robi ten tabakovy postrek? Niekde som citala, ze to strasne smrdelo v celom byte a nepomohlo (ale to bolo tusim na vosky)... tak neviem ci to chcem robit v jednoizbovom byte ake mate vy skusenosti?

    A inak nikto nevie co to je? co to mam nejakych exotickych chrobakov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.