Zavrieť

Porady

Dôchodca,ukonč.PP 11/2010 - odchodné v1/2011 - prihlášky, odvody???

Prosím poraďte mi, viem, že sa už popísalo o odvodoch, ale jednoznačnú odpoveď na moju otázku som nenašla. Dôchodca od 11/2010, ukončený PP 11/2010, odchodné som vyplatila 01/2011. Mala som ju aj prihlásiť do ZP, SP a aké odvody som mala zraziť? Ďakujem Vám krásne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    dobronika Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi, viem, že sa už popísalo o odvodoch, ale jednoznačnú odpoveď na moju otázku som nenašla. Dôchodca od 11/2010, ukončený PP 11/2010, odchodné som vyplatila 01/2011. Mala som ju aj prihlásiť do ZP, SP a aké odvody som mala zraziť? Ďakujem Vám krásne za odpoveď.
    Do SP neprihlasuješ, ani nezrážaš poistné - platí pre PP ukonč. do 31.12.2010 a do ZP zrazíš poistné, aj prihlásiš v mesiaci 01/2011.

    Podobný problém som riešila v 01/2011 a prikladám Ti odpoveď zo Všeob.ZP.
    Naposledy upravil katka50 : 14.03.11 at 07:17

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dobronika Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi, viem, že sa už popísalo o odvodoch, ale jednoznačnú odpoveď na moju otázku som nenašla. Dôchodca od 11/2010, ukončený PP 11/2010, odchodné som vyplatila 01/2011. Mala som ju aj prihlásiť do ZP, SP a aké odvody som mala zraziť? Ďakujem Vám krásne za odpoveď.
    Nie, odchodné odvodom nepodliehalo.

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Dobrý deň. Ja by som sa chcela opýtať, zamestnanec nám oznámil v marci že mu je priznaný predč. star. dôch.Keď si to evidujem v mzdách v olympe tak sa ma program pýta - Poberanie dôchodku bude mať vplyv na výpočet mzdy od: ... a tu je problém že neviem čo tam mám dať. Dôchodok mu je priznaný od 08.12.2010. Ak tam uvediem že od 12/2010, musím preratávať komplet mzdy a posielať opravné mes. výkazy a žiadať sociálku o vrátenie poistného a komplikovať si život?

    Dôchodca,ukonč.PP 11/2010 - odchodné v1/2011 - prihlášky, odvody???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.