Zavrieť

Porady

poskytnutý preddavok v alfe

ahojte, prosím vás ako mám v alfe zaúčtovať preddavok, ktorý sme uhradili a riadna faktúra bola vystavená v nižšej sume? najlepšie by bolo všetko napísané po lopate ..iba v tom začínam robiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    už to mám vyriešené, odpoveď priamo z pobočky z krosu s bratislavy, lebo v nitre nikdy nič nevedia: Navrhujem preddavkovu fakturu (zaevidovanu na 400€) uhradit iba cez interny doklad do stlpca „Iny neovplyvnujuci dan z prijmu“. Nasledne Vam poslali ostru fakturu-danovy doklad k prijatej platbe vo vyske 380€, toto si date klasicky do zavazkov vo vyske 380€ s rozpisom na zaklad a dph. Fakturu pri ukladani zapisete aj do evidencie DPH. Dalej spravite uhradu tejto faktury v PD ako Vydaj z banky s datumom zo dna kedy Vam peniaze (tych 400€) odchadzali z uctu, ale s tym, ze uhradite len vysku faktury, cize 380€, nie celych 400€. Teraz ste v stave ze mate zaevidovanu a uhradenu predfakturu a zaevidovanu a uhradenu fakturu. Este Vam zostava podchytit tych zvysnych 20€ co ste im poslali navyse. Tento pohyb by som nahodil ako Banka-Vydavok a stlpec „Iny neovplyvnujuci dan z prijmu“. Potom uz iba zostava aby Vam tych 20€ poslali naspat na Vas ucet a ten pohyb zaevidujete ako Banka-Prijem a stlpec „Iny nezdanitelny prijem“

    poskytnutý preddavok v alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.