Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Dohoda o brigádnickej práci študentov
    § 227

    (1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.
    (2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
    (3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.
    § 228
    (1) Dohodu o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode musí byť uvedené: dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.
    (2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, VERONIKA6, Lubaba, Anja111, truch, Tweety
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    M123 Pozri príspevok
    Ak ano,ako je to z odprac.casom v pripade viacerych dohod?
    U jedného zamestnávateľa nesmieš prekročiť pracovný čas, ktorý ustanovuje Dohoda.
    Dohoda o pracovnej činnosti 10 hodín týždenne, Dohoda o vykonaní práce 350 hodín v kalendárnom roku.

    Ale u viacerých zamestnávateľov môžeš mať dohodu s objemom hodín, ako píšem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    M123 Pozri príspevok
    Mam na mysli dohody o BPŠ u viacerych zamestnavatelov.
    môžeš mať súčasne viac DoBPŠ, podmienky dlžky výkonu práce platia pre každého samostatne. Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov môžeš mať podpísané len u jedného z nich.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    M123 Pozri príspevok
    Mam na mysli dohody o BPŠ u viacerych zamestnavatelov.
    Je to tak, ako je uvedené v príspevku vyššie, čas je počítaný u každého zamestnáv. osve. t.j. 10 hodín týždenne u každého.
    2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
    Naposledy upravil Tweety : 14.03.11 at 11:18

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    trisestri Pozri príspevok
    možeš mat viacero dohod,ale u viacerých zamestnavatelov,čas je u niektorých dohod limitovaný na cca 80 hodín mesačne,ale neviem isto,u každého zamestnavatela je to invidualné
    ÁNo je to tak, ale u každého zamestnáv. je ten limit rovnaký,( záleží len od ich FPČ) ZP platí pre všetkých rovnako.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    M123 Pozri príspevok
    Ja viem kolko ma odpracovat študent podla zakona. Mne ide predovsetkym o informaciu, ci praca v rozsahu neprekračujúcom v priemere polovicu určeného tyzdenneho prac.casu sa berie zvlast za kazdeho zamestnavatela alebo ako sucet od vsetkych zamestnavatelov. Zvlášť, veď to už máš vysvetlené, aj v prísp. 2..
    (t.j. napr. 20 hodin tyzdenne moze odpracovat u 1 zamestnavatela a 20 hodin u druheho, alebo 20 hodin tyzdenne spolu u oboch)

    Dufam, ze moja otazka je jasna.
    Dakujem
    V texte.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    M123 Pozri príspevok
    Ak ano,ako je to z odprac.casom v pripade viacerych dohod?
    Dohody sa posudzujú v súvislosti s jedným zamestnávateľom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    M123 Pozri príspevok
    Ak ano,ako je to z odprac.casom v pripade viacerych dohod?
    u toho istého zamestnávatela, alebo rôznych zamestnávatelov súčasne ?

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    možeš mat viacero dohod,ale u viacerých zamestnavatelov,čas je u niektorých dohod limitovaný na cca 80 hodín mesačne,ale neviem isto,u každého zamestnavatela je to invidualné

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    Tweety Pozri príspevok
    Toto nemá žiaden právny podklad. Ak môže 10 hod. týždenne, za mesiac je to zhruba 40 hod. za rok max.12x40.
    Výchadzam z údajov na dochodách ktoré robia supermarkety z brigadnikmi pri pokladnach v našom meste,pochybujem že by si dovolili porušovat pravný stav,ale áno pri dohode o vykonaní práce je to tak ako bolo horeuvedené,skúsim ešte mrknut na formulacie tých dohod,ktoré robia supermarkety.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    prečo píšete o 10 hodinách týždenne? polovica týždenného pracovného času je zväčša predsa 20 hodín..

    M123 je offline (nepripojený) M123

    M123
    Ja viem kolko ma odpracovat študent podla zakona. Mne ide predovsetkym o informaciu, ci praca v rozsahu neprekračujúcom v priemere polovicu určeného tyzdenneho prac.casu sa berie zvlast za kazdeho zamestnavatela alebo ako sucet od vsetkych zamestnavatelov.
    (t.j. napr. 20 hodin tyzdenne moze odpracovat u 1 zamestnavatela a 20 hodin u druheho, alebo 20 hodin tyzdenne spolu u oboch)

    Dufam, ze moja otazka je jasna.

    Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    M123 Pozri príspevok
    Ja viem kolko ma odpracovat študent podla zakona. Mne ide predovsetkym o informaciu, ci praca v rozsahu neprekračujúcom v priemere polovicu určeného tyzdenneho prac.casu sa berie zvlast za kazdeho zamestnavatela alebo ako sucet od vsetkych zamestnavatelov.
    (t.j. napr. 20 hodin tyzdenne moze odpracovat u 1 zamestnavatela a 20 hodin u druheho, alebo 20 hodin tyzdenne spolu u oboch)

    Dufam, ze moja otazka je jasna.

    Dakujem
    a tu máš jasnú odpoveď
    http://www.porada.sk/1687294-post6.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.