Zavrieť

Porady

RzDP - preplatok

Dobrý deň poraďáci,
urobila som zamestnancom ročné zúčtovanie dane, všetkým vyšiel preplatok. Po zaúčtovaní miezd mi Pohoda vytvorila pohľadávku voči DÚ vo výške 90€. Treba si to na nejakom tlačive uplatniť?
Mzdy nie sú moja silná stránka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Máš dve možnosti: buď požiadaš DÚ o vrátenie preplatku, alebo si budeš preplatok na daň kompenzovať s daňovou povinnosťou v ďaľších mesiacoch. Ja praktizujem druhý prípad, kompenzujem. 90€, nie je veľa, máš to rýchlo vrátené

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JurickovaKatarina Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci,
    urobila som zamestnancom ročné zúčtovanie dane, všetkým vyšiel preplatok. Po zaúčtovaní miezd mi Pohoda vytvorila pohľadávku voči DÚ vo výške 90€. Treba si to na nejakom tlačive uplatniť?
    Mzdy nie sú moja silná stránka...
    Preplatok zaúčtuješ na mzdovom ID 342/331 a o toľko dane odvedieš menej DÚ.
    Tlačivo teda na DÚ podávať netreba? Ako budú vedieť, že si to budem kompenzovať? Toto mi nie je jasné...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JurickovaKatarina Pozri príspevok
    Tlačivo teda na DÚ podávať netreba? Ako budú vedieť, že si to budem kompenzovať? Toto mi nie je jasné...
    zo štvrťročného prehladu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JurickovaKatarina Pozri príspevok
    Tlačivo teda na DÚ podávať netreba? Ako budú vedieť, že si to budem kompenzovať? Toto mi nie je jasné...
    Kvartálne prehľady podávame stále, tam to uvedieš.

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Predmetné preplatky uvedieš na riadku 2 štvrťročného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch /maximálne vo výške daňovej povinnosti/
    Napr, daň z miezd ti vyjde 40, na riadku 2 dáš -40, pokračuješ v ďalšom mesiaci až kým si neuplatníš celý preplatok...

    ĽubicaS je offline (nepripojený) ĽubicaS

    ĽubicaS
    Dobrý deň,
    mám podobný problém. Zamestnanec u nás pracuje od 10/2010 a predtým mal ineho z-ľa. Po RZPD má preplatok vyše 500 € a to by som si DÚ vysporadúvala vyše roka. Je nejaká špeciálna žiadosť o vrátenie preplatku z RZPD alebo napísať len list, v ktorom požiadam o vrátenie. Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ĽubicaS Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám podobný problém. Zamestnanec u nás pracuje od 10/2010 a predtým mal ineho z-ľa. Po RZPD má preplatok vyše 500 € a to by som si DÚ vysporadúvala vyše roka. Je nejaká špeciálna žiadosť o vrátenie preplatku z RZPD alebo napísať len list, v ktorom požiadam o vrátenie. Dakujem
    AK pracoval celý rok, nemôže mať takýto vysoký preplatok. Zarátala si do RZD aj príjmy od iného zamestnávateľa?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Tweety Pozri príspevok
    AK pracoval celý rok, nemôže mať takýto vysoký preplatok. Zarátala si do RZD aj príjmy od iného zamestnávateľa?
    može, ak má napr. NČZD na manželku...

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ĽubicaS Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám podobný problém. Zamestnanec u nás pracuje od 10/2010 a predtým mal ineho z-ľa. Po RZPD má preplatok vyše 500 € a to by som si DÚ vysporadúvala vyše roka. Je nejaká špeciálna žiadosť o vrátenie preplatku z RZPD alebo napísať len list, v ktorom požiadam o vrátenie. Dakujem
    Stačí napísať na DÚ list, že žiadaš z dovodu, aký si tu uviedla..

    ĽubicaS je offline (nepripojený) ĽubicaS

    ĽubicaS
    Dakujem, mal aj iného z-ľa a v pôvodnej firme dostal odstupné. Preto tak veľa. Dik za odpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.