Zavrieť

Porady

živnostník, zamestnanec a zam. prémia

vyplňujem daňové priznanie B (FO), pričom živnostníkom som bola iba do 2.2.2010 (zrušená živnosť) príjem zo živnosti 0,- (B-kové priznanie kvôli sociálnej poisťovni), od 2.2.2010 do 15.2. som bola na úrade práce evidovaná ako nezamestnaná a od tohto dátumu (15.2.) som sa zamestnala - zamestnávateľ mi za 2010 vystavil potvrdenie o príjmoch (úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov 3 363,24 Eur, poistné a príspevky 448,45 Eur). V daňovom priznaní som vypísala riadky 34,35,37 - prenesený na riadok 69 (základ dane), ktorý som znížila sumou 4025,7 (na daňovníka r. 70), daň 0,- Eur. Toto mám podľa mňa v poriadku, ale teraz môj problém. Chcela by som si uplatniť zamestnaneckú prémiu, ale vôbec neviem, kde, akú sumu atď. Je tu niekto, kto mi presne napíše, na ktorý riadok akú sumu zadať (ak mám na to nárok)? Pozn. na potvrdení od zamestnávateľa v spodnej časti je "x" pracovný pomer za mesiace 2-12 a pri "nie" v ďalších dvoch riadkoch. Ďakujem,M
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mocekz Pozri príspevok
    vyplňujem daňové priznanie B (FO), pričom živnostníkom som bola iba do 2.2.2010 (zrušená živnosť) príjem zo živnosti 0,- (B-kové priznanie kvôli sociálnej poisťovni), od 2.2.2010 do 15.2. som bola na úrade práce evidovaná ako nezamestnaná a od tohto dátumu (15.2.) som sa zamestnala - zamestnávateľ mi za 2010 vystavil potvrdenie o príjmoch (úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov 3 363,24 Eur, poistné a príspevky 448,45 Eur). V daňovom priznaní som vypísala riadky 34,35,37 - prenesený na riadok 69 (základ dane), ktorý som znížila sumou 4025,7 (na daňovníka r. 70), daň 0,- Eur. Toto mám podľa mňa v poriadku, ale teraz môj problém. Chcela by som si uplatniť zamestnaneckú prémiu, ale vôbec neviem, kde, akú sumu atď. Je tu niekto, kto mi presne napíše, na ktorý riadok akú sumu zadať (ak mám na to nárok)? Pozn. na potvrdení od zamestnávateľa v spodnej časti je "x" pracovný pomer za mesiace 2-12 a pri "nie" v ďalších dvoch riadkoch. Ďakujem,M
    Zam.prémiu si môže uplatniť len zamestnanec, ktorý podáva DP typu A. V DP typu B riadok na zam.prémiu nenájdeš.

    Mal zo živnosti aj nejaké výdavky (vykázal stratu) ?

    mocekz je offline (nepripojený) mocekz

    mocekz
    nie, nemala ani prjíjmy ani výdavky, ale na DÚ správkyňa povedala, že B tlačivo, nakoľko živnosť do 2.2.2010 existovala a na DP pribudol riadok, ktorým sa oznamuje soc. poist. počet mesiacov trvania živnosti (výdavky žiadne - nemá zaplatené odvody na zdrav. poist.)

    živnostník, zamestnanec a zam. prémia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.