Zavrieť

Porady

Predfaktura vs. ostra faktura

Pekny den, mam 1 otazocku. Chcem vystavit fa pre odberatela sluzby, avsak na tuto sluzbu nebola objednavka, je mozne ze ju klient odmietne a neuhradi. V tom pripade vsak uz vystavenu fa musim riadne evidovat /podla chronologickeho cislovania/ a zapocitat ju ako prijem hoci by mi vznikla prakticky nedobytna pohladavka. Ak by som vystavil predfakturu a tu poslal odberatelovi a az po jej uhrade vystavil ostru, je mozny takyto postup? Teda ak by predfakturu neuhradil proste by som v ucte neevidoval ziadne dodanie sluzby...K tomuto ma doviedol laicky rozum, prosim ak sa mylim poradte. Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrej2 je offline (nepripojený) ondrej2

    ondrej2
    Ja to robím tak, že po každom poskytnutí služby si nechám potvrdiť tlačivo (zostavené svojpomocne), kde je napísaný rozsah služieb, dátum a samozrejme cena , ktorá bude uvedená na faktúre ( už ostrej faktúre). V tomto prípade netreba ani objednávku a máš v rukách doklad potvrdení od tvojho odberateľa. Preddavková faktúra sa vystavuje ešte pred samotným zrealizovaním služby. Pokiaľ odberateľ má záujem, tak ju uhradí a zase máš doklad. Potom príde na radu vykonanie dohodnutej služby a potom mu vystavíš ostrú faktúru.

    roman je offline (nepripojený) roman

    roman
    S tym potvrdenim je to problem, ja prave ze s klientom fyzicky vobec nemusim byt v kontakte, jedna sa o webove sluzby, asi ta predfaktura bude najvhodnejsia, vyhotovenie sluzby bude vlastne nasledovat az po uhradeni predfaktury. Ide mi skor o to ako to bezi v praxi, ci odberatel nebude mat vyhrady uhradit najskor predfakturu a az potom cakat na sluzbu a doklad /ci sa v praxi nebrania platit "dopredu"/ a uctovna stranka je podstatna - ci predfakturu mozem /na rozdiel od ostrej fa/ jednoducho zlikvidovat ak ju neuhradi /bez evidencie/.

    ondrej2 je offline (nepripojený) ondrej2

    ondrej2
    Môžeš si od neho vypýtať zálohovo len 50% a zbytok bude doplatený v ostrej faktúre. Všetko je vec dohody a ak má zákazník seriózny záujem, tak nebude robiť problémy. Preddavková faktúra sa podľa mňa nepovažuje za pohľadávku. Pokiaľ nebude uhradená nič sa nestane a váš obchodný vzťah nebude realizovaný.

    roman je offline (nepripojený) roman

    roman
    ondrej2
    Môžeš si od neho vypýtať zálohovo len 50% a zbytok bude doplatený v ostrej faktúre. Všetko je vec dohody a ak má zákazník seriózny záujem, tak nebude robiť problémy. Preddavková faktúra sa podľa mňa nepovažuje za pohľadávku. Pokiaľ nebude uhradená nič sa nestane a váš obchodný vzťah nebude realizovaný.
    Ano, to je idealne riesenie, staci na predfakturu dat vopred 10% a som poisteny, v pripade ak dodam sluzbu a klient neuhradi zbytok tak to je akoby storno poplatok, avsak odberatel je nuteny uhradit zvysok ak nechce prist o dodanie sluzby a 10%. Takto je aj ovca cela aj vlk syty. Dik Ondro.

    Predfaktura vs. ostra faktura

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.