Zavrieť

Porady

Grafická karta v notebooku

pred par mesiacmi som si kupil novy notebook a kedze som pocase zistil ze moja graficka karta mi absolutne nevyhovuje, chcel by som si ju vymenit, avsak som pocul, ze hardware v notebooku sa vymienat neda, je to pravda
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pokiaľ ste nespokojní s doterajšou grafickou kartou v notebooku a chcete ju vymeniť, tu je návod:

    1, Zabaliť notebook do krabice aj s príslušenstvom.
    2, Predať notebook.
    3, Za utržené peniaze + obvykle nejaký doplatok (1- desiatky tisíc korún) si kúpiť iný notebook.
    4, Rozbaliť nový notebook z krabice.
    5, Užívať si grafický výkon.

    V drvivej väčšine notebookov je totiž grafická karta buď integrovaná v čipsete alebo na základnej doske, takže výmena by stála niekoľko desiatok.stoviek tisíc Sk (či už prepájkovanie mikrometrových vodičov alebo vymyslenie novej dosky alebo kúpa novej + nového chladiča, šasi...) a pár týždňov - rokov vývoja či práce.

    Výmena grafických kariet formou MXM slotu je len marketingová somarina zo strany výrobcov, ktorí sa takto snažia predávať lacnejšie modely segmentu hráčov, ktorí počujú na slovo "vymeniteľná grafická karta". Tých pár modelov s MXM slotom a MXM grafickou kartou má totiž väčšinou obmedzenia, ktoré Vám znemožnia použiť inú grafickú kartu (či už upravený BIOS alebo naschval zohyzdené rozmery) a dostupnosť MXM modulov je blízka nule (resp. nula).


    Zdroj:
    Code:
    http  :  //  bit  .  ly  /  fROStJ (bez medzier)

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    je aj nie je. RAM a HDD sa vacsinou da vymenit bez problemov. Graficka karta vacsinou nie, hlavne ak je integrovana na doske, tak nie je sanca ju vymenit.

    Grafická karta v notebooku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.