Zavrieť

Porady

Hmotna núdza

Dobrý den potrebovala by som poradiť ako výpočítať dávku v hmotnej núdzi.
Sme 4 členná rodina ,manžel je nezamestnaný ,už rok má pozastavenú živnosť nedostáva vôbec žiadne peniaze.Ja pracujem na polovičný uväzok na trvalý prac.pomer na dobu neurčitú.
Môj plat je 259,74€.
Máme 2 deti ,jedno 7 ročné a druhé 4 ročné.
Byt máme v osobnom vlastníctve ,kupený na hypot.uver ,takže môj plat ide do uveru.
Podľa rozhodnutia máme nárok na dávku v hmotnej nudzi.
Je možné že nám vyrátali že máme nárok na 77,20€ alebo nám niečo zle vypočítali.Ved z toho nemôžem zaplatiť ani nájom a elektrinu nieto ešte stravu.Veľmi pekne Vám dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Bambulienka Pozri príspevok
    Dobrý den potrebovala by som poradiť ako výpočítať dávku v hmotnej núdzi.
    Sme 4 členná rodina ,manžel je nezamestnaný ,už rok má pozastavenú živnosť nedostáva vôbec žiadne peniaze.Ja pracujem na polovičný uväzok na trvalý prac.pomer na dobu neurčitú.
    Môj plat je 259,74€.
    Máme 2 deti ,jedno 7 ročné a druhé 4 ročné.
    Byt máme v osobnom vlastníctve ,kupený na hypot.uver ,takže môj plat ide do uveru.
    Podľa rozhodnutia máme nárok na dávku v hmotnej nudzi.
    Je možné že nám vyrátali že máme nárok na 77,20€ alebo nám niečo zle vypočítali.Ved z toho nemôžem zaplatiť ani nájom a elektrinu nieto ešte stravu.Veľmi pekne Vám dakujem za radu.
    Za príjem podľa zákona č. 599/2003 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi sa nepovažuje:
    · 25% z príjmu zo závislej činnosti osôb,
    Takže tvoj príjem pre účely hmotnej núdzi sa berie ako keby si mala 194,37 eur

    Výška dávky:
    157,60 pre dvojicu s 1 až 4 deťmi,
    Dávka na účely tohto zákona je za podmienok ustanovených týmto zákonom aj 17,20 € mesačne pre dieťa na účely zabezpečenia jeho základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi, ak toto dieťa plní povinnú školskú dochádzku.
    Príspevok na zdravotnú starostlivosť 2€ x 4 osoby = 8 €
    Príspevok na bývanie je89,20 € mesačne, ak je viac spoločne posudzovaných osôb.

    Rátaj so mnou ... 157,60 + 17,2+ 8 + 89,20 = 272 eur.
    ak by si nemala ani ty robotu, tak by ste ako rodina dostali dávku v hmotnej núdzi vo výške 272eur.
    Kedže ty robotu máš tak tvoj príjem sa odráta od tejto dávky čiže 272-194,37 eur a tvoja dávka v hmotnej núdzi je vo výške 77,63 eur.

    Asi tak nejako sa to ráta. Viac nedostaneš ako to čo Ti vyrátali.




    Zdroj : http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
    Naposledy upravil Xanti : 17.03.11 at 09:41

    stanka.f. je offline (nepripojený) stanka.f.

    stanka.f.
    Životné minimum na 1 plnoletú osobu:185,38E+ďalšia plnoletá osoba 129,31E jedno nezaopatrené dieťa :84,61E+84,61 druhé nezaopatrené dieťa.Čiže po sčítaní je to483,91E. Toto je platné od 1.7.2010.Skúste požiadať o jednorázovú dávku v hmotnej núdzi.
    Presne tieto čísla som si našla,o hmotnu núdzu sme si ppožiadali ,ale vypočítali nám že máme nárok na sumu 77,20€ a ja nechápem ako k tejto sume prišli.Ked zrátam moju výplatu 259,74€ + 77,20€ hmot.nudzu aj tak mi nevychádza suma 483,91€
    Preto sa pýtam či mi nevie niekto poradiť.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Za príjem podľa zákona č. 599/2003 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi sa nepovažuje:
    · 25% z príjmu zo závislej činnosti osôb,
    Takže tvoj príjem pre účely hmotnej núdzi sa berie ako keby si mala 194,37 eur

    Výška dávky:
    157,60 pre dvojicu s 1 až 4 deťmi,
    Dávka na účely tohto zákona je za podmienok ustanovených týmto zákonom aj 17,20 € mesačne pre dieťa na účely zabezpečenia jeho základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi, ak toto dieťa plní povinnú školskú dochádzku.
    Príspevok na zdravotnú starostlivosť 2€ x 4 osoby = 8 €
    Príspevok na bývanie je89,20 € mesačne, ak je viac spoločne posudzovaných osôb.

    Rátaj so mnou ... 157,60 + 17,2+ 8 + 89,20 = 272 eur.
    ak by si nemala ani ty robotu, tak by ste ako rodina dostali dávku v hmotnej núdzi vo výške 272eur.
    Kedže ty robotu máš tak tvoj príjem sa odráta od tejto dávky čiže 272-194,37 eur a tvoja dávka v hmotnej núdzi je vo výške 77,63 eur.

    Asi tak nejako sa to ráta. Viac nedostaneš ako to čo Ti vyrátali.




    Zdroj : http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
    Nie asi tak-ale presne tak- Xanti, ako vždy- perfektná...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.