Zavrieť

Porady

nadmerne ochlpenie

dobry den...moj syn ma nadmerne ochlpenie na rukach,hrudi,chrbte takmer vsade a ma s toho dost velke komplexy, vraj sa mu deti v skole smeju..a ja neviem ako mu mam pomoct..co myslite?..som uz zufala ...za vsetky rady vam dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    ...nadmerné ochlpenie súvisí s hormónmi a to v 13 rokoch nič nezvyčajné.... je to chlapec a pochybujem, že bude chcieť ich odstraňovať .... Môžete navštíviť dorastového lekára - ak máte pochybnosti o tom, či je to normálne- navrhne nejaké vyšetrenie u endokrinologa - urobí vyšetrenie hormonov.
    Ak je všetko v norme- vhodné je porozprávať sa , ak má problémy hlbšieho charakteru- návšetvu psychologa a jasné- láska rodiny......
    A ako to je v rodine , kto má tiež takto nadmerné ochlpenie- môže to byť geneticky dané?
    Odporúčam ani nečakať a ísť rovno k obvodnému lekárovi po odporúčanie k dermatológovi. Alebo ešte lepšie ísť do nejakej privátnej ambulancie. Síce sa tam väčšinou hradí všetko, ale prístup je ďaleko lepší, aspoň ja mám také skúsenosti. Držím palce, aby mu čím skôr pomohli.

    mato3374 je offline (nepripojený) mato3374

    mato3374
    v kazdom pripade nemusi to hned byt problem - u niekoho tieto javy nastupuju v 13 (akcelerovaný vývoj) u niekoho v 17 (retardovany vyvoj) - v tomto pripade retardacia ako spomalenie puberty... aby lekárka vylúčila hormonálnu chybu mala by vás doporučiť na vyšetrenia - pravdepodobne prvá bude endokrinológia ako bolo spomínané..
    Držím palce

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    firefox4free Pozri príspevok
    Odporúčam ani nečakať a ísť rovno k obvodnému lekárovi po odporúčanie k dermatológovi. Alebo ešte lepšie ísť do nejakej privátnej ambulancie. Síce sa tam väčšinou hradí všetko, ale prístup je ďaleko lepší, aspoň ja mám také skúsenosti. Držím palce, aby mu čím skôr pomohli.
    Dermatológ s tým nespraví nič, ako už napísali poraďáci predo mnou toto je v kompetencii endokrinológa - resp. je to len dieťa vo vývoji s nastúpenou pubertou a všetkými sprievodnými javmi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.