Zavrieť

Porady

Kde podať danové priznanie SR, či ČR?

Dobrý deň, od septembra 2010 pracujem v ČR. Zamestnávateľ mi urobil niečo ako ročné zúčtovanie (potvrdenie o zdanitelnych prijmech ze zavislej činnosti), pretože som nestihla požiadať o to, aby mi spravil ročné zučtovanie.
Kde mam teraz podať danove priznanie? SR alebo ČR, alebo v oboch krajinach? Hrubý prijem od 9-12/2010 bol 72.000 cz, preddavky na dan 6390 cz. Veľmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DP podávaš v SR.

    eva.o je offline (nepripojený) eva.o

    eva.o
    Ale iba v SR? Veď keby som požiadala môjho zamestnávateľa v ČR aby mi urobil daň.priznanie, tak to by som podávala aj v ČR, nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eva.o Pozri príspevok
    Ale iba v SR? Veď keby som požiadala môjho zamestnávateľa v ČR aby mi urobil daň.priznanie, tak to by som podávala aj v ČR, nie?
    Podáš ho na Slovensku z príjmov u nás, aj v Čechách.

    eva.o je offline (nepripojený) eva.o

    eva.o
    A ked som na SR do sept/2010 nemala príjmy = bola som študent. A od 1.9. som zasa mala príjmy len v ČR? Aké výhody, resp. čo mam z toho, ked ho podám v oboch krajinách? Oni si medzi sebou tú dan prevedú, či čo?

    Kde podať danové priznanie SR, či ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.