Zavrieť

Porady

chybne uctovanie

To ako daleko ma teoria k praxi zistujem teraz ked som zacala robit PU. Snazila som sa byt opatrna ale stalo a mi ze som pred rokom zauctovala prijatu fakturu ako zavazok 518 oproti 321 a platbu za predmetnu fakturu 518/221 cize duplicitny naklad. Takych prehmatov mam niekolko co dohromady robi sumu cca 2000 Eur. nastastie v tom obdobi bola strata takze maximalne pri preuctoavni sa za dany rok znizi, ale tento rok vychadza zisk a kedze nemozem pouzit umorenie straty z minuleho roku nakolko nie je spravna chcem to opravit ale neviem ako. Mozte mi prosim pomoct?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1.
    urob si aspoň pre seba dodatočné DPPO, vyčísli si správnu výšku straty.
    2
    Túto stratu uved do tabuľky pre umorovanie a umor len do výšky ZD, resp. do výšky zníženej daňovej straty.
    prípadne uved do stlpca pre rok 2009 skutočnú stratu z DPPO2009, aby to "sedelo" a do stlpca 2010 do riadku uhrn strát pre umorovanie daj tú zníženú stratu.
    3.
    Do osobitných záznamov daňovníka napíš poznámku "zniženie daňovej straty za rok 2009 z dôvodu opravy chybného účtovania"

    a napokon - ak chceš - podaj dod.DPDPPO2009, kde duplicitný náklad daš do pripoč.položiek na str. 2 a vykážeš tak zníženú stratu.

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    A nemala by vyrovnať aj účet 321? Podľa mňa sa tento záväzok bude tváriť ako nevysporiadaný.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozrejme, že v rámci opráv sa jej 321 vyrovná.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved tie storno zápisy urobí bez vstupu do starého roka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.