Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Prosím vám mám zamestanca, ktorý bol u nás na polovičný úväzok do 30.9.2010
a jeho príjem za rok bol len 1167,- EUR. Potom bola zamestnankyňa na Úrade práce. Požiadala ma o ročné zúčtovanie ale nemám čo zúčtovať. Zúčtovanie som vystavila a je nulové. Vystavila som aj potvrdenie pre jej manžela aby si uplatnil ešte odpočet na maželku. Vystavujú sa aj nulové ročné zúčtovania? Musí sa uviesť ešte aj príjem za 3 mes. z Úradu práce, ktorý mala po ukončení prac.pomeru. Rada by som to urobila všetko za zamestnankyňu, aby mala všetko v poriadku a nemusela ona riešiť Daňové priznanie.
Hlavne ma teda zajujíma či sa má robiť zúčtovanie zamestanancom z nízkym príjom bez záloh. dane?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sisko Pozri príspevok
    Prosím vám mám zamestanca ktorý bol u nás na polovičný úväzok do 30.9.2010a jeho príjem za rok bol len 1167,- EUR. Potom bola zamestnankyňa na Úrade práce. Požiadala ma o ročné zúčtovanie ale nemám čo zúčtovať. Zúčtovanie som vystavila a je nulové. Vystavila som aj potvrdenie pre jej manžela aby si uplatnil ešte odpočet na maželku. Vystavujú sa aj nulové ročné zúčtovania? ÁNo, ak bolo robené, je to OK. Musí sa uviesť ešte aj príjem za 3 mes. z Úradu práce, ktorý mala po ukončení prac.pomeru. Nie, do RZD tento príjme nepočítame. Rada by som to urobila všetko za zamestnankyňu aby mala všetko v poriadku a nemusela ona riešiť Daňové priznanie.
    Hlavne ma teda zajujíma či sa má robiť zúčtovanie zamestanancom z nízkym príjom bez záloh. dane? Ak oň požiadala, musíš ho urobiť.
    Ďakujem
    V texte.

    Sisko je offline (nepripojený) Sisko

    Sisko
    Ďakujem veľmi pekne za expresnú odpoveď. Mala som ešte jednu tému ktorú som doplnila a nebola mi zodpovedaná? Prosím vás neviete mi pomôcť aj v téme Kurzové rozdiely v JÚ.
    Veľká vďaka.

    Ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.