Zavrieť

Porady

Priprava na SZCO

Dobry den,
Chcel by som sa opytat ci nemate niekto skusenosti s dobou cakania na otvorenie terminu kurzu pripravy na SZCO na urade prace v Bratislave.

Prihlasku som si vyplnil uz v januari a vzdy ked sa na to pytam tak mi len povedia ze "my vam zavolame ked bude termin".

Ide mi o to ze uz to budu 3 mesiace co som na urade a nevyzera to ze by som sa niekam pohol v zmysle ziskania prispevku na SZCO.

Ked si predstavim ze este by som mal dalsi mesiac cakat, potom cca 3 tyzdne kurz a potom pocitam mesiac kym posudia ziadost a dalsi mesiac kym poslu peniaze tak zvazujem ci to ma vobec zmysel cakat aby som niekedy v lete dostal 2400eur. Predsa 6 mesiacov bez prijmu je pomaly viac ako ta dotacia co davaju...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bendzi1 je offline (nepripojený) Bendzi1

    Bendzi1
    Na UPSVaR som nasiel len toto:
    "O príspevok musí uchádzač o zamestnanie písomne požiadať, absolvovať prípravu na začatie vykonávania alebo prevádzkovania samostatnej zárobkovej činnosti, a predložiť podnikateľský zámer spolu s predpokladanými nákladmi na začatie samostatnej zárobkovej činnosti.

    Prípravu na začatie prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti uchádzačovi o zamestnanie zabezpečí úrad práce, sociálnych vecí a rodiny."

    Kedy a ako ale ma urad zabezpecit pripravu tam neni.
    Co robit v pripade ze urad nezabezpeci nic tiez nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.