Zavrieť

Porady

Semena na pestovanie rastlin, z ktorych semena budu plodne

Chcel by som kupit semena, ktore nie su modifikovane(co je dnes asi vacsina) tak ze ked nasadim rastlinku, tak ked ziskam semena z tejto rastlinky budu plodne.
Viete poradit?
Hladam ci uz byliny ale aj zeleninu do zahrady. Nejaky obchod alebo predajcu. Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avonboy je offline (nepripojený) avonboy

    28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac avonboy
    waw zaujimava tema, ale sa mi zda, ze kazda gen.modifikacia by mala byt na obale jasne vyznacena tak take by som asi nekupoval...inak v baumaxe som sa stretol s oznacenim semien BIO ale velmi som to nestudoval lebo nebolo casu

    rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

    Vylúčený člen rado3105
    Čo som skúšal semena tak ich rastliny majú semena, ktoré sú neplodné. Viete poradit predajcu, ktori ma semena, ktorych rastliny budu poskytovat plodne semena? Vdaka

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    avonboy Pozri príspevok
    waw zaujimava tema, ale sa mi zda, ze kazda gen.modifikacia by mala byt na obale jasne vyznacena tak take by som asi nekupoval...inak v baumaxe som sa stretol s oznacenim semien BIO ale velmi som to nestudoval lebo nebolo casu
    geneticky modifikované u nás nekúpiš je to dané zákonom.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    rado3105 Pozri príspevok
    Čo som skúšal semena tak ich rastliny majú semena, ktoré sú neplodné. Viete poradit predajcu, ktori ma semena, ktorych rastliny budu poskytovat plodne semena? Vdaka
    Popíš ako si zistil tú neplodnosť a o aké rastliny sa jednalo

    avonboy je offline (nepripojený) avonboy

    28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac avonboy
    pali neviem presne ako to je so semenami ale ja viem ze sa daju zohnat lieky na slovensku ktore sa uz oficialne do lekarni nedistribuju...urcite je to aj so semenami...

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    rado3105 Pozri príspevok
    Chcel by som kupit semena, ktore nie su modifikovane(co je dnes asi vacsina) tak ze ked nasadim rastlinku, tak ked ziskam semena z tejto rastlinky budu plodne.
    Viete poradit?
    Hladam ci uz byliny ale aj zeleninu do zahrady. Nejaky obchod alebo predajcu. Vdaka
    Zdá sa, že v problematike sa celkom neorientuješ. Bežne dostupné semená zeleniny nie sú GMO. Sú to rôzne odrody, či rôzne krížence (F1). Ich potomstvo je plodné, ale pri krížencoch (F1) sa potomstvo od rodičov môže líšiť.
    Podľa tvojho popisu so svojou požiadavkou uspeješ v hociktorom semenárstve, ak sa vyhneš hybridnému osivu (krížencom – F1).

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Avonboy skús si nájsť firmu ktorá môže na Slovensku distribuovať GMO osivá že chceš od nej kúpiť bez povolenia z UKSUP -u nejaké semiačko, ako pochodíš? rovnako môžem hovoriť že bežne sa dá zohnať obohatený urán a pod ako pochodím? Sú pravidlá ktoré sa dodržiavajú.

    Semena na pestovanie rastlin, z ktorych semena budu plodne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.