Zavrieť

Porady

Dopočítanie do minimálnej mzdy

Dobrý deň,

máme zamestnanca, ktorý je platený na hodinu, jeho hodinová mzda je presne minimum 1,822. Má odpracovaných za február 160 hodín. Jeho hrubá mzda je teda 1,822*160=291,52. Mám urobiť dopočítanie do minimálnej mzdy 317? Či u hodinových sa to neberie takto? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    pri hodinovej mzde zamestnancovi vyrátaš : počet odprac. hodín x mzda na hodinu.. ak má PN, vyrátaš mu náhradu príjmu za obdobie PN

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    83gene Pozri príspevok
    teraz ide o zc s mesačnou mzdou
    tak mesačná mzda : počet prac. dní v mesiaci x počet odpracovaných dní

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Je splnený minimálny mzdový nárok, tak si myslím, že sa nedopočítava do 317 eur.

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    a v prípade, že má odpracovaných iba 150 hodín, t. j. 150*1,822=273,3? vtedy si už dopočítam do sumy 1,822*160=291,52, ako sa to robí pri mesačných mzdách? aspon takto to robím pri zamestnancovi, ktorý má 317 mzdu za mesiac,ked neodpracuje vsetky dni v mesiaci, hrubá mzda mu výjde menej ako 317 a vtedy dávam dopočítanie. Čo v prípade zamestnanca s hodinovou mzdou?
    je správne, ak si vzdy v mesiaci vynásobím pocet pracovných dní*prac. čas*minim. hod. mzda, a ked zamestnancovi výjde hrubá mzda nižšia ako vypočítaná, tak do tejto sumy ju dopočítam?

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    poradí mi ešte niekto,
    v prípade, že zamestnanec marodoval 8 dní a hrubá mzda mu vyšla 235 eur, robím aj pri marodke dopočítanie?

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    ja si myslím , že pri hodinových sa nedopočítava do minimálnej mesačnej mzdy, zachovaný musí byť minimálny mzdový nárok a minimálna hodinová sadzba, len neviem, kde by som našla nejaký relevantný dokument alebo odvolávku v zákone... nemáte link ? Práve teraz riešim, či áno či nie, za január počet hodín pri 40 h týždennom úväzku 8 h x 19 prac. dní = 152 h + sviatky platené ale neodpracované (pripadli na bežný prac.deň) 2 dni, čiže 16 hodín....spolu teda platených 168 h á 2,328 ...tj. hrubá mzda 391,11 eur. Treba dopočítavať do 405 ? Podla mňa nie. Ak sa mýlim, opravte ma.
    kn-alka 1. zamestnanec má hodinovú alebo mesačnú mzdu?
    2. ak hodinovú, nemá ťa čo zaujímať mesačná minimálna mzda

    mimochodom, reaguješ na 6 rokov starú tému

    Dopočítanie do minimálnej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.