Zavrieť

Porady

szčo a cestovné náhrady...

ahojte..prosím Vás ak szčo denne jazdí za prácou do iného mesta ako je mesto podnikanie uvedene v ZL, má narok na stravné - cestovné náhrady?
Usporiadat
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

tinkas Pozri príspevok
ahojte..prosím Vás ak szčo denne jazdí za prácou do iného mesta ako je mesto podnikanie uvedene v ZL, má narok na stravné - cestovné náhrady?
V tom inom meste má zriadenú prevádzku?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

nie nema....ma len jedno miesto podnikania - trvale bydlisko...ale za pracou denne dochádza do iného mesta, kde pracuje na základe zmluvy o dielo ako živnostnik...
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Tak v tom prípade si môže uplatniť.
Ak by mal napr. lekár ambulanciu v inom meste a miesto podnikania na ŽL uvedenú domácu adresu, tak vtedy by som neuplatňovala výdavky na cestovné, lebo sa jedná o cestu do práce.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a čím by som si to mohla podložiť, kedže sa zákone o cestovných náhradach slovíčko "živnostník" vobec nevyskytuje....
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

tinkas Pozri príspevok
a čím by som si to mohla podložiť, kedže sa zákone o cestovných náhradach slovíčko "živnostník" vobec nevyskytuje....
Ak cestuje autom, tak mu budú uznané náklady podľa toho, či sa jedná o súkromné auto, alebo vložené do podnikania.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

auto ma vložené do podnikania...ale ide ho vyradiť a tým pádom si bude mocť robiť denne cestovné príkazy na stravné + náhadu 0,183 za 1km za používanie súkromného vozidla?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Áno.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a može si szčo uplatiť stravné formou cestovných náhrad aj ked si neuplatí phm alebo cestovné lístky? čisto len stravne....
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Môže.

"a čím by som si to mohla podložiť, kedže sa zákone o cestovných náhradach slovíčko "živnostník" vobec nevyskytuje...."
ZoDP § 19.
Naposledy upravil ego.mc : 18.03.11 at 06:11
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

szčo si na určité mesiac v roku nekupil stravné lístky....denne dochádza za prácou mimo miesta podnikania uvedného v ZL...je možné, aby si za tie mesiace, za ktoré si nekupil stravné listky uplatniť cestovného náhrady - len stravné bez phm?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

posúvam
0 0
GGÓA GGÓA

GGÓA je offline (nepripojený) GGÓA

Dobrý deň.
chcela by som sa spýtať:
som živnostník - prepravca a platca DPH. Naftu si dám do nákladov a je také že si môžem dať do nákladov aj nejaké paušálne náklady na diety alebo niečo podobné????
Ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

szčo dochádza za prácou na základe mandátnej zmluvy každý deň, má vypísané aj nejaké cestovné príkazy, nemám takýto prípad viete mi poradiť ako to účtovať. Ide vlastne o to že autá má prenajaté 2 od rodiny, koľko si môže uplaňovať phm a stravné. ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

GGÓA Pozri príspevok
Dobrý deň.
chcela by som sa spýtať:
som živnostník - prepravca a platca DPH. Naftu si dám do nákladov a je také že si môžem dať do nákladov aj nejaké paušálne náklady na diety alebo niečo podobné????
Ďakujem
ak pracovná cesta trvá viac ako 5 hod. denne, môžeš si uplatniť stravné v zmysle zákona o cestovných náhradách
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradí mi niekto, mám pred sebou vypísaný cestovný príkaz szčo:
má tam 4 cesty - 4 rôzne dni od kedy do kedy a počet km k tomu má výpočet cestovné a stravné. ale nejaké divné sumy, čo tam počítam????? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vôbec neviem čo tam má byť, nikdy som nerobila cestovný príkaz, prosím poradí niekto?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
poradí mi niekto, mám pred sebou vypísaný cestovný príkaz szčo:
má tam 4 cesty - 4 rôzne dni od kedy do kedy a počet km k tomu má výpočet cestovné a stravné. ale nejaké divné sumy, čo tam počítam????? dík
a ako tie divné sumy pri paušálnych náhradách počítaš ?
Paušálne náhrady za využívanie súkr.mot.vozidla neučtujem cez cestovný príkaz, ale interným dokladom za každý mesiac samostatne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nijako zatiaľ, szčo mi doniesol papiere tak sa v tom hrabem a zisťujem. jedno vozidla má asi ako vlastné je prenajaté od manželky a druhé je prenajaté od matky. No a čo pozerám tak tam má vzialenosť 85 km a cestovné 21,48. napríklad. Mohla by si mi poradiť čo s tým? a aké súmy? ešte dodám že teraz neriešim paušálne výdavky za autá to neskôr ale cestovné a stravné pri pracovnej ceste. dík
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
nijako zatiaľ, szčo mi doniesol papiere tak sa v tom hrabem a zisťujem. jedno vozidla má asi ako vlastné je prenajaté od manželky a druhé je prenajaté od matky. No a čo pozerám tak tam má vzialenosť 85 km a cestovné 21,48. napríklad. Mohla by si mi poradiť čo s tým? a aké súmy? ešte dodám že teraz neriešim paušálne výdavky za autá to neskôr ale cestovné a stravné pri pracovnej ceste. dík
to čo zrejme riešiš sú paušálny náhrady za využívanie súkromného motorového vozidla. Môžu sa uplatniť len pri aute vlastnom, alebo aute v BSM.

Ak je manželka tiež živnostníčka, a má s ňou nájomnú zmluvu, tak jeho výdavkom je len zaplatené nájomné + PHM na základe dokladov. Rovnako v prípade matky.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

manželka nie je živnostníčka ale ako píšem neriešim teraz vozdlá ale cestovné a stravné na SC?
0 0
Načítať ďalšie