Zavrieť

Porady

Ktorá časť domu je tá naša?

Dobrý deň prosím keď mi otec daroval polovicu domu-starého domu a ja som zhodil strechu a nadstavil aj pristavil, teraz po jeho smrti je ktorá časť domu tá moja. polovica z celého domu, alebo iba vrch, alebo polovica zo spodku starého domu a všetko čo sme si mi postavili podla plánov?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    niko051 Pozri príspevok
    Dobrý deň prosím keď mi otec daroval polovicu domu-starého domu a ja som zhodil strechu a nadstavil aj pristavil, teraz po jeho smrti je ktorá časť domu tá moja. polovica z celého domu, alebo iba vrch, alebo polovica zo spodku starého domu a všetko čo sme si mi postavili podla plánov?Ďakujem
    Ak máš v LV napísané, že si vlastníkom domu v pomere 1/2, tak vlastníš polovicu každého cm2 na dome, polovicu každej tehly, polovicu okien, polovicu každej jednej škridle a pod. V takom prípade sa nedá povedať, že toto odtiaľ potiaľ je tvoje. Tvoja je polovica zo všetkého.

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Chobot Pozri príspevok
    Ak máš v LV napísané, že si vlastníkom domu v pomere 1/2, tak vlastníš polovicu každého cm2 na dome, polovicu každej tehly, polovicu okien, polovicu každej jednej škridle a pod. V takom prípade sa nedá povedať, že toto odtiaľ potiaľ je tvoje. Tvoja je polovica zo všetkého.
    Chobot, len on píše, že darom dostal polovicu starého domu - dal novú strechu a pristavil. Ako je to s tou prístavbou a novou strechou?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ErinErin Pozri príspevok
    Chobot, len on píše, že darom dostal polovicu starého domu - dal novú strechu a pristavil. Ako je to s tou prístavbou a novou strechou?
    Znovu opakujem - pokiaľ v LV je uvedené, že je vlastníkom nehnuteľnosti v podiele 1/2, tak mu patrí polovica zo všetkého. Aj keby vymenil celú strechu, či pristavil jedno poschodie. To, že to zaplatil zo svojho znamená len to, že by si mohol nárokovať o uhradenie polovice nákladov od druhého spoluvlastníka.

    Spoluvlastnícky podiel sa ale nadstavaním alebo výmenou strechy nemení. Stále bude spoluvlastník v podiele 1/2.

    Ktorá časť domu je tá naša?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.