Zavrieť

Porady

zdravotná poisťovňa

Dobrí deň mám taký problém idem otvoriť obchod, lenže ja momentálne pracujem v zahraničí popri obchode este chcem pracovať v zahraničí, viem že môžem mať aj živnosť aj pracovať normálne na zmluvu ale mám problém zo zdravotnou poisťovňou lebo jam mám zdravotnú poisťovňu v zahraničí a ked si budem otvárať živnosť potrebujem to nahlásiť na zdravotnej poistovni a podľa nášho zákona nemôžem mať dve poisťovne nevie mi niekto poradiť ako to vyriešiť.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Ja len tak naslepo,

    ak je taká podmienka v zákone o zdravotnom poistení, nemyslí sa tým, že nemôžete byť poistencom dvoch zdravotných poisťovní na Slovensku?

    Neviem si predstaviť, že by nám slovenský zákon zakazoval zdravotne sa poistiť v zahraničí (napr. v USA) - tam by nám naše zdravotné poistenie asi veľmi nepomohlo (to zveličujem, pomohlo, ale asi len v oblasti neodkladnej zdravotnej starostlivosti, a ak tam dlhšie žijete, zrejme by to nestačilo).

    Všetko dobré.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Neviem ako to je so zamestnaním v zahraničí, ale ak szčo je popri tom zamestnaný aj na Slovensku, tak do ZP ako szčo iba nahlási vznik živnosti s tým, že je z iného titulu už poistený.

    tools je offline (nepripojený) tools

    tools
    Asi som to hore zle napísal ja pracujem v zahraničí ale obchod chcem otvoriť na Slovensku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tools Pozri príspevok
    Asi som to hore zle napísal ja pracujem v zahraničí ale obchod chcem otvoriť na Slovensku.
    Ja som to pochopil správne....

    zdravotná poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.