Zavrieť

Porady

dobropis k DF z minulého roku

Re: Faktúra so starou DPH v novom roku
Ahojte všetci, ja by som chcela nadviazať na dobsony. Tiež som dostala dobropis vystavený 1.3.2011 na faktúru z 30.12.2010. Vedel by mi niekto poradiť čo s tým v Alfe.Peniažky mi dokonca vrátili 4.3. na účet.Zapísala som do PD. Dobropis som zaevidovala Závazkov minusovou hodnotou,automaticky vypočitanu 20%dph som opravila podla dobropisu. Ale ako to vzájomne vysporiadať? Zatiaľ som spravila interný výdavkový doklad s minus hodnotou a uhradila som to v závazkoch. Treba ešte niečo urobiť s príjmom za dobropis v PD. Nejaký inerný doklad? Tiež neviem, či je to takto v poriadku z hladiska DPH. ďakujem vopred všetkým zúčastneným..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    funny Pozri príspevok
    Ahoj, vdaka za odpoved. no práve to sa pýtam či to tak moze byť, pretože 4.3. mi nabehli na účet peniaze za dobropis, ktorý mám zaevidovaný v závazkoch. A ked zapísem úhradu dobropisu v PD tak ma hodí do evidencia pohladávok, pretože je to vlastne príjem. Tak som to uhradila takto aby mi to v evidencii zavazkov nesvietilo. Ale nie som si istá ci je to takto správne..
    úhrada by mala byť výdavok s mínusom, takže to treba opraviť v pc, aby ti to nedavalo do pohľadávok

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    DPH máš dobre, dobropis má byť vystavený s 19% DPH aj keď je vystavený tento rok. ty opravíš DPH podľa dobropisu

    čo sa týka vysporiadania faktúr....tak keď ti prídu peniaze 4.3., uhradíš dobropis na základe výpisu z účtu a je to

    neviem čo je interný výdavkový doklad a ako si s ním uhradila dobropis a vlastne na základe čoho...

    funny je offline (nepripojený) funny

    momentalne mamicka,co pomaha manzelovi ako vie ...viac funny
    Ahoj, vdaka za odpoved. no práve to sa pýtam či to tak moze byť, pretože 4.3. mi nabehli na účet peniaze za dobropis, ktorý mám zaevidovaný v závazkoch. A ked zapísem úhradu dobropisu v PD tak ma hodí do evidencia pohladávok, pretože je to vlastne príjem. Tak som to uhradila takto aby mi to v evidencii zavazkov nesvietilo. Ale nie som si istá ci je to takto správne..

    sztracena je offline (nepripojený) sztracena

    sztracena
    Dobrý večer. Potrebujem poradiť. V 06/2010 bola vystavená fa pre spoločnoť do SR s DPH. Pri kontrole pohladávok 03/2011 bolo zistené, že faktúra mala byť vystavená pre spoločnosť v ČR bez DPH. (firma má rovnaký názov,ale iné IČO/DIČ). Ako mám postupovať pri náprave tejto chyby?

    funny je offline (nepripojený) funny

    momentalne mamicka,co pomaha manzelovi ako vie ...viac funny
    aháá, že ma to skôr nenapadlo, tiež sa mi nezdal ten môj spôsob úhrady nezdal v poriadku, ďakujem Ti za fantastickú radu. pekný večer..

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, prišiel mi dobropis- nie je uvedené ani k akej faktúre je to. Ja viem, že je to fa z roku 2010, vracali sme im časť nespotrebovaného tovaru. Dobropis je s 20% DPH Zaevidovať to ako výdavok s minusovým znamienkom alebo ako opravu ZD podľa § 53 zákona o DPH- keďže tento dobropis nespĺňa náležitosti dokladu o oprave ZD?
    Ďakujem pekne

    sztracena je offline (nepripojený) sztracena

    sztracena
    Obnovujem : Dobrý večer. Potrebujem poradiť. V 06/2010 bola vystavená fa pre spoločnoť do SR s DPH. Pri kontrole pohladávok 03/2011 bolo zistené, že faktúra mala byť vystavená pre spoločnosť v ČR bez DPH. (firma má rovnaký názov,ale iné IČO/DIČ). Ako mám postupovať pri náprave tejto chyby?

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    L-M Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, prišiel mi dobropis- nie je uvedené ani k akej faktúre je to. Ja viem, že je to fa z roku 2010, vracali sme im časť nespotrebovaného tovaru. Dobropis je s 20% DPH Zaevidovať to ako výdavok s minusovým znamienkom alebo ako opravu ZD podľa § 53 zákona o DPH- keďže tento dobropis nespĺňa náležitosti dokladu o oprave ZD?
    Ďakujem pekne
    Vie mi niekto poradiť, prosím..

    ďakujem

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    L-M Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť, prosím..

    ďakujem
    osloviť dodávateľa a dať prerobiť dobropis

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ja mám podobný problém. U štvrťročného platcu DPH prišla faktúra od Slovak Telekomu s 19 % DPH, vraj je to doúčtovanie za minulý rok, kedy sme platili preddavok za telefón, keďže sa u nich platia platby dopredu. Túto DPH som dala ako nižšia sadzba do daňového priznania k DPH. Bude to tak správne ? Nemal niekto podobný problém s T-com Faktúrou ?

    bowl je offline (nepripojený) bowl

    bowl
    Súrne prosím o radu : 31.12.2010 vystavila firma dobropis za odobraté množstvo tovaru (1.10.2010 až 31.12.2010). Vo faktúre je vyčíslena len celková suma a DPH 0,00. Peniaze prišli na účet 17.1.2011. Ako mám zaúčtovať v ALFE tento dobropis. Musím z tejto FA odviesť DPH? Ďakujem za každú radu.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    alicacka Pozri príspevok
    Ja mám podobný problém. U štvrťročného platcu DPH prišla faktúra od Slovak Telekomu s 19 % DPH, vraj je to doúčtovanie za minulý rok, kedy sme platili preddavok za telefón, keďže sa u nich platia platby dopredu. Túto DPH som dala ako nižšia sadzba do daňového priznania k DPH. Bude to tak správne ? Nemal niekto podobný problém s T-com Faktúrou ?
    Nie je to nižšia sadzba, nižšia sadzba platí pre 10% DPH. Treba to daať do základnej sadzby.

    ivkň je offline (nepripojený) ivkň

    ivkň
    Dobrý deň, chcem sa spýtať ako vysporiadať DF z roku 2012, ktorá bola v tom roku aj uhradená, a teraz vo februári 2013 mi prišiel dobropis na tovar ktorý sme kúpili. A ešte v tomto roku 2013 február sme zakúpili znova tovar v tej istej cene. V tej firme to vlastne je vysporiadané. Ale ako si to mám vysporiadať ja?? keďže do nového roka sa mi to neprenieslo...
    Už som urobila to, že v roku 2012 som cez ID naúčtovala 501/326 a v 2013 som cez DD naúčtovala 326,343/321. Lenže ako to vzájomne vysporiadať, keďže tá faktúra už bola v 2012 zaplatená. A zdá sa mi hlúpe vypárovať tento dobropis s novou faktúrou....Ďakujem....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.