Zavrieť

Porady

1.zvýšená splátka

Zdravím poraďakov.
Potrebujem poradiť. Mám klienta, ktorý predal svoje súkromné auto
do autopredajne a hned si tam kúpil nové auto,ktoré používa na podnikanie.Živnosť si založil v 04/2005. Auto predal aj kúpil v máji 2005
na leasing. Sumu, ktorú dostal za ojazdené vozidlo použil na 1. zvýšenú splátku na to nové auto.Mám zmluvu na predaj ojazdeného vozidla s dohodou o postúpení pohľadávkya jej následnom započítaní medzi mojim
klientom, autopredajcom a leas.spoločnosťou.Ako mám v JÚ zaúčtovať ten
zápočet. Peniaze fyzicky nedostal ani nevydal.Z leas.spoločnosti mám vystavenú zálohovú faktúru na 1.zvýš. splátku. Neviem, či som to napísala
zrozumiteľne, ale skúste mi poradiť. Ďakujem.
Hela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Peniaze sice fyzicky neuhradil a ani fyzicky nedostal, ale napriek tomu zaplatil a aj dostal zaplatené. Ja by som to zaúčtoval ako nepeňažný výdavok na strane jednej a súčasne nepeňažný príjem na strane druhej. Ak to Tvoj softvér neumožňuje, tak by som to musel účtovať cez pokladňu ako príjem a výdavok.
    Dopl.: pardon, prehliadol som "predal súkromné auto". Na sumu príjmu / výdaja je potrebné vyžiadať PD /VD. Výdavok - pokladňou. Príjem z titulu predaja - v závislosti od okolností - či bolo alebo nebolo zahrnuté v obchodnom majetku.
    Naposledy upravil STRELEC : 28.12.05 at 17:53

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ja pracujem tiež pre autopredajňu a my v takomto prípade postupujeme takto:
    ojazdené vozidlo-vystavíme kúpno predajnú zmluvu a výdavkový doklad na sumu uvedenú na nej.
    nové vozidlo aj na leasing-vystavíme faktúru a príjmový doklad na zálohu, ktorú požaduje leasingová spoločnosť. V prípade ak je rozdiel medzi výdavkovým a príjmovým dokladom tak bud zákazník zaplatí rozdiel alebo my vrátime rozdiel. Takýmto spôsobom nemôže dôjsť k nejakým nezhodám. Skús zavolať do autopredajne či ti to nemôžu takýmto spôsobom upraviť. Lebo teraz aspoň podľa mňa sa zmiešali hrušky s jablkami. Súkromné s podnikateľkými záležitosťami.

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Ďakujem za odpovede, tiež si myslim že sú tu zmiešane hrušky s jablkami.
    Nejako to vyriešim, len som sa chcela uistiť.
    Krásneho Silvestra.

    1.zvýšená splátka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.